Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
11.02.2009 16:10

O video online raz jeszcze

Tym razem o rywalizacji z tradycyjnymi stacjami telewizyjnymi i mobilnym dostępie do telewizji internetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tym razem o rywalizacji z tradycyjnymi stacjami telewizyjnymi i mobilnym dostępie do telewizji internetowej.

Pisaliśmy już na Interaktywnie.com jak świetne wyniki uzyskał rynek webowego video w 2008 roku, którego publiczność w samych Stanach Zjednoczonych sięgnęła 146 milionów (prawie 1/3 amerykańskich internautów). Informowaliśmy również o premierach nowych kanałów i programów telewizyjnych, które w sieci mają miejsce wcześniej niż na ekranach telewizorów.

Wszystkie te dane mogą wskazywać na rosnącą popularność telewizji internetowych, jednak wydaje się, że nie zagrażają one póki co tradycyjnym stacjom. Czy aby na pewno?

Badanie przeprowadzone w styczniu tego roku przez LiveRail pokazało, że wśród internautów w wieku 18-24 lata ponad połowa deklaruje częstsze oglądanie telewizji przez internet niż za pośrednictwem telewizorów! Odpowiedzi takiej udzieliło 53% ankietowanych, podczas gdy 19% opowiedziało się za wyrównanymi proporcjami, a 28% twierdzi, że nadal więcej czasu spędza w fotelu z pilotem w ręce.

Dane te nie świadczą jednak o tym, że młodzi ludzie zaczną masowo porzucać tradycyjną telewizję i zaznawać tej formy spędzania wolnego czasu w internecie. Tym bardziej, że inne badania mówią coś zupełnie innego. Nielsen Online wykazał w jednym z sondaży, iż czas poświęcany na oglądanie tradycyjnej telewizji kilkudziesięciokrotnie przewyższa poświęcany na telewizję internetową.

Także Starz Entertainment w swojej ankiecie zaprezentował wynik, który ucieszy wielkie stacje telewizyjne - 78% młodzieży deklaruje bowiem regularne oglądanie video online, podczas gdy 83% ogląda telewizję.

Telewizje internetowe toczą walkę z tymi tradycyjnymi również na płaszczyźnie urządzeń mobilnych. Szacunkowa liczba osób, które w 2013 roku będą oglądać telewizję w formie mobilnej wynosi 500 milionów. ABI Research, które jest autorem tych prognoz przewiduje także, że wartość rynku mobilnej telewizji wyniesie za 4 lata ponad 50 miliardów dolarów. Ruchy w tym segmencie odbywają się już od pewnego czasu. Ostatnio podczas trwających w styczniu targów CES ogłoszono, że 63 stacje telewizyjne z 22 amerykańskich miast już w tym roku będą wspólnie dostarczać cyfrowy sygnał na urządzenia mobilne.

Z pewnością telewizja internetowa nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, by w jakimś stopniu zagrażać swoim tradycyjnym konkurentom, jednak zachowania konsumentów (w szczególności młodszego pokolenia) oraz wzrastająca świadomość zalet takich rozwiązań każą patrzeć na przyszłość video online niezwykle optymistycznie.

źródło: NewTeeVee/eMarketer
zdjęcia:
http://flickr.com/photos/jenniferwoodardmaderazo/2776115792/
http://flickr.com/photos/dushaun/3013091709/

Tagi: internet, wyniki, rynek, 2008, badania, sieci, video, dane, online, badanie, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz