Notowania

polski
14.12.2010 09:20

Obrońcy WikiLeaks zaatakują Facebooka, Twittera i Amazon

Dzisiaj sąd zdecyduje, czy podejrzany o gwałt redaktor naczelny WikiLeaks opuści areszt. Hakerzy z Polski, Niemiec czy Wielkiej Brytanii planują w tym czasie atak na strony, które odmówiły w ostatnich tygodniach współpracy ze stroną Juliana Assange'a. Na celowniku są Facebook, Twitter i Amazon.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiaj sąd zdecyduje, czy podejrzany o gwałt redaktor naczelny WikiLeaks opuści areszt. Hakerzy z Polski, Niemiec czy Wielkiej Brytanii planują w tym czasie atak na strony, które odmówiły w ostatnich tygodniach współpracy ze stroną Juliana Assange'a. Na celownikuFacebook, Twitter i Amazon.

Dzisiaj rozpoczyna się drugi proces, na którym obrońca redaktora WikiLeaks ponowi żądanie opuszczenia aresztu za kaucją. Według The Guardian jego wolność ma kosztować 180 tysięcy funtów, czyli ponad 860 tysięcy złotych. Przedstawiciele WikiLeaks skomentowali areszt jako atak na wolność słowa i zapowiedzieli jednocześnie, że nie powstrzyma ich to przed dalszym publikowaniem tajnych dokumentów w sieci.

Niezależnie od dzisiejszego orzeczenia londyńskiego sądu trwa przygotowanie do operacji o kryptonimie Payback. Przygotowuje ją światowa grupa informatyków, która zapowiedziała ataki na takie serwisy jak Facebook, Twitter oraz Amazon za to, że odmówiły w ostatnich tygodniach współpracy z WikiLeaks.

Grupa chce zainfekować wspomniane portale wirusem, który doprowadzi do ich całkowitego paraliżu.

*Czytaj więcej w e-prawnik.pl. *

Tagi: polski, strona, proces, sąd, jego, grupa, atak, facebook, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz