Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od kwietnia będzie można założyć firmę w sieci

0
Podziel się:

Już w kwietniu będzie można zarejestrować nową firmę za pomocą internetu - to efekt prac prowadzonych przez resort gospodarki i MSWiA. Z ustaleń "Gazety Prawnej" wynika jednak, że obywatele nie będą...

Już w kwietniu będzie można zarejestrować nową firmę za pomocą internetu - to efekt prac prowadzonych przez resort gospodarki i MSWiA. Z ustaleń "Gazety Prawnej" wynika jednak, że obywatele nie będą mogli masowo korzystać z nowej usługi.

Na przeszkodzie stanie konieczność podpisania e-podania kwalifikowanym, czyli płatnym podpisem elektronicznym. Takim podpisem dysponują tylko nieliczni i mało prawdopodobne jest, że ktoś będzie go specjalnie kupował, by móc złożyć jeden dokument do urzędu.

Dodatkowo na pewno usługa nie będzie wszędzie dostępna. Każda gmina będzie mogła zdecydować, czy zamierza umożliwić swoim mieszkańcom założenie firmy przez internet. Nawet ci samorządowcy, którzy są zainteresowani nową e-usługą, deklarują, że będą potrzebowali czasu na wdrożenie wszystkich procedur - uprzedza "Gazeta Prawna".

Źródło: PAP

Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)