Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Opera Mini osiągnęła ponad 30 milionów użytkowników

Opera Mini osiągnęła ponad 30 milionów użytkowników

 

telefonWedług  wrześniowego raportu o stanie mobilnego Internetu Opera Mini jest najpopularniejszą przeglądarką na urządzenia przenośne z ponad 30 milionami użytkowników. Utrzymuje także stabilną dynamikę wzrostu.

W sierpniu 2009 ponad 31.9 miliona użytkowników korzystało z Opery Mini, co jest 9.9% wzrostem w skali miesięcznej i 147% w porównaniu do sierpnia 2008 roku. W ciągu miesiąca użytkownicy tej przeglądarki obejrzeli 13.9 miliarda stron internetowych (wzrost odpowiednio 15.7% i 234%) i wygenerowali 209 terabajtów danych. Ponieważ dane w Operze mini kompresowane są w 90%, całkowity transfer danych nieskompresowanych w sierpniu wyniósłby 1.9 petabajta.

Wśród 10 krajów na świecie, w których korzystanie z mobilnej przeglądarki Opery jest najpopularniejsze, Polska zajmuje ostatnie miejsce i zarazem drugie wśród krajów Unii Europejskiej.

Największy wzrost liczby użytkowników Opery Mini odnotowano w Turcji (218%), Francji (100%) oraz Czechach (72%).

Miesięczny wzrost użytkowników w skali miesięcznej w Polsce wyniósł 58%, liczba z kolei wyświetlonych stron zwiększyła się o 118%. Najczęściej odwiedzanym serwisem internetowym w Polsce była nasza-klasa.pl, w kolejności następnymi były Google.pl, Onet.pl, allegro.pl, wikipedia.pl, wp.pl, youtube.com, fotka.pl, rozklad-pkp.pl oraz debiutujący w pierwszej dziesiątce serwis odsiebie.com. W pozostałych krajach sytuacja wygląda podobnie: na pierwszych miejscach znajdują się serwisy społecznościowe oraz wyszukiwarka Google. Mobilni internauci w Polsce używają najczęściej telefonów Sony Ericsson K800i oraz Nokia 6300.

Stabilna dynamika wzrostu Opery Mini i innych przeglądarek przeznaczonych na urządzenia przenośne wskazuje na najbardziej obiecujący segment przeglądarek, co może przełożyć się na metody prowadzenia kampanii sieciowych.

Pobierz pełną wersję raportu [PDF, 176KB]

 

internet, Polska, unia, francja, wzrost, serwis, polski, strona
interaktywnie.com
Czytaj także
Polecane galerie