Notowania

polska
28.10.2009 08:50

Opera Mini rośnie, wydatki maleją

Z najnowszego raportu "Stan sieci mobilnej" (przygotowanego przez Opera Software) wynika, że Opera Mini we wrześniu 2009 roku miała ponad 35,6 mln unikalnych użytkowników, którzy zaoszczędzili ponad 8 miliardów dolarów w ostatnim roku. Polskim użytkownikom pozwoliło to na obniżenie kosztów na mobilnym przeglądaniu w Polsce o 130 zł miesięcznie

Podziel się
Dodaj komentarz

Statystyka

Ponad 35 mln użytkowników dało Operze wzrost w wysokości 11,5% w stosunku do wyników sierpniowych i 234% w porównaniu z wrześniem 2008 r. Zgodnie z raportem internauci korzystający z Opery Mini odwiedzili wspólnie w poprzednim miesiącu ponad 15 mld stron, co daje wynik około 500 milionów odsłon każdego dnia. Użytkownicy wygenerowali dla światowych operatorów blisko 227 mln megabajtów danych. Wzrost w tym wypadku wynosi 8,7% w porównaniu z sierpniem, w skali rocznej jest to już 224%.

Przedstawiciele firmy wyodrębnili dziesięć krajów, w których liczba internautów korzystających z Opery Mini jest największa. Są to kolejno: Rosja, Indonezja, Indie, Chiny, Ukraina, RPA, USA, Wielka Brytania, Polska i Wietnam. Warto podkreślić, iż Polska awansuje o jedną pozycję, a Wietnam pojawia się w pierwszej dziesiątce po raz pierwszy.

Oszczędności

Opera stawia na oszczędność. Jej przedstawiciele podkreślają, iż internauci decydując się na ich produkt, obniżają swoje rachunki. Z danych zawartych w raporcie możemy wyczytać, iż oszczędności użytkowników z krajów pierwszej dziesiątki osiągają kwotę 672 mln USD miesięcznie i 8,1 mld USA rocznie. Dane opierają się o średnie ceny za transfer 1 megabajta we wszystkich krajach pierwszej dziesiątki, również w Polsce.

Zgodnie z raportem w skali miesięcznej użytkownicy Opery Mini najwięcej zaoszczędzili w USA i Wielkiej Brytanii. Natomiast korzystający z Opery Mini Polacy mięli zaoszczędzić ok. 130 zł, czyli 44 dolary. Przeciętny użytkownik tej mobilnej przeglądarki w Polsce skonsumował we wrześniu 6 megabajtów danych, skompresowanych uprzednio o 90%.

Skąd taka oszczędność? Jeśli operatorzy pobieraliby za 1 megabajt danych uśrednioną opłatę w wysokości 1 złotówki, użytkownicy pobraliby nie 6 MB, ale 9 razy więcej. Przy takich opłatach oszczędność wynosiłyby 54 zł miesięcznie i 648 zł rocznie. Ponieważ jednak opłaty te bywają wyższe, rzeczywiste oszczędności sięgają wspomnianych 130 zł.

Średni koszt przeglądania internetu w danym kraju był pomnożony o wielkość ruchu wygenerowanego w każdym z nich. Następnie rezultaty zostały zsumowane. Ta statystyka obejmuje tylko podstawowe koszty przesyłu danych - nie uwzględnia zatem dodatkowych taryf lub pakietów.

Tagi: polska, usa, rosja, internet, ukraina, polski, wzrost, strona, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz