Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje
17.02.2009 16:10

Operatorzy: czas zainwestować w wiadomości mobilne

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Airwide Solutions operatorzy komórkowi wierzą, że wiadomości SMS umożliwią wprowadzenie mobilnych usług nowej generacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Według badania przeprowadzonego na zlecenie Airwide Solutions operatorzy komórkowi wierzą, że wiadomości SMS umożliwią wprowadzenie mobilnych usług nowej generacji. *

Według raportu 75 proc. operatorów komórkowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy zamierza zainwestować w rozwój mobilnych sieci społecznościowych. Co więcej, wielu z nich zamierza oprzeć wprowadzanie tego typu usług na bazie wcześniejszych inwestycji w technologie związane z wiadomościami SMS.

Wśród pozostałych usług i funkcjonalności, które zamierzają wprowadzić operatorzy komórkowi wymienić należy przede wszystkim: aplikacje mobilne, szerokopasmowy mobilny dostęp do internetu, czy mobilne komunikatory instant.

65 proc. operatorów komórkowych planuje w ciągu najbliższego roku poczynić znaczne inwestycje w zakresie szybkiego internetu mobilnego.

Większość operatorów jako kluczowe postrzega jednak mobilne społeczności rozumiane zarówno jako usługi typu person to person, jak i application to person. Dlaczego operatorzy tak duże znaczenie przypisują wiadomościom SMS? Już w tym momencie zaczynamy obserwować przenikanie się internetu i kanałów mobilnych. Coraz bardziej powszechny staje się nawyk aktualizowania swojego statusu w internecie właśnie za pomocą wiadomości SMS. Usługi tego typu wprowadziły już wiodące światowe społeczności oraz platformy mikroblogowe takie jak Twitter.

Badanie zostało przeprowadzone przez niezależną agencję badawczą Direct2Mobile.

Źródło: UtalkMarketing.com

Tagi: inwestycje, badania, sieci, technologie, sms, usługi, rozwój, dostęp, wiadomości, społeczności, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz