Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek
01.04.2010 15:58

Orange otwiera platformę reklamową

Orange (France Télécom) chce organizować licytacje reklam w czasie rzeczywistym - w tym celu prawdopodobnie w drugim kwartale tego roku firma uruchomi nową platformę reklamową Orange Ad Market.

Podziel się
Dodaj komentarz

Orange (France Télécom) chce organizować licytacje reklam w czasie rzeczywistym - w tym celu prawdopodobnie w drugim kwartale tego roku firma uruchomi nową platformę reklamową Orange Ad Market.

Orange, znany gigant telekomunikacyjny, działa w kilku branżach, m.in zarządza największą w Europie siecią reklam, która dociera do 343 mln unikalnych użytkowników miesięcznie w 33 krajach. Teraz firma chce wkroczyć na rynek internetowych reklam graficznych, w związku z czym wprowadza na rynek platformę kupna i sprzedaży reklam online w Europie - tworząc w ten sposób nową konkurencje dla Google czy Yahoo.

Wraz z firmą OpenX korporacja planuje uruchomić nową platformę reklamową pozwalającą na organizowanie aukcji reklam w czasie rzeczywistym w sieci. Od wydawców, jak i kupujących wzięcie udziału w licytacji wymagać będzie określenia szeregu zasad i zastrzeżeń takich, jak m.in. minimalna cena za wyświetlanie reklamy w danym miejscu, potencjalni odbiorcy reklamy, możliwość targetowania geograficznego czy specyficzna grupa tematyczna.

Na wniosek reklamodawcy Orange Ad Market zorganizuje licytację - wygrywa ten, kto zaoferuje najniższą cenę (ale nie niższą od ustalonej wcześniej przez wydawcę).

Na początku platforma ma być udostępniona użytkownikom z Wielkiej Brytanii i Francji. Jeśli pomysł sprawdzi się, zostanie ona uruchomiona także w innych krajach europejskich. Projekt zarządzany będzie przez Orange a systemowo zasilany przez OpenX, dostawcę technologii adserwerowych dla internetowych wydawców, do którego należeć będzie 20% udziałów w przedsięwzięciu.

Źródło: it.tmcnet.com, Reuters

Tagi: rynek, reklama, sieci, francja, cena, projekt, technologia, rok, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz