Notowania

praca
24.09.2009 09:20

OrganIP, czyli telefon w czasach social media

OrganIP pozwala na dzwonienie do znajomych, do których numer telefonu nie jest znany. Wystarczy tylko profil w serwisie społecznościowym.

Podziel się
Dodaj komentarz

OrganIP pozwala na dzwonienie do znajomych, do których numer telefonu nie jest znany. Wystarczy tylko profil w serwisie społecznościowym.

Program autorstwa Digitrad pozwala na wykonanie połączenia za pomocą telefonu komórkowego lub programu zintegrowanego z przeglądarką, nawet gdy numer osoby nie jest znany. Aplikacja pozwala także na wysyłanie SMS-ów oraz pełnić może rolę poczty głosowej. Jedyną potrzebną informacją, poza imieniem i nazwiskiem, jest profil w którymś z serwisów społecznościowych.

W swoim początkowym stadium rozwoju aplikacja pozwala na wykonywanie połączeń do użytkowników posiadających profil na Facebooku, będących w naszym Gtalku lub Gmailu lub, co ciekawe, posiadających wizytówkę w domenie .tel. W ciągu miesiąca spodziewane jest rozszerzenie na usługi Twittera, Linkedln, Windows Live oraz Hotmail.

Wykonując bezpośrednie połączenie, osoba do której dzwonimy otrzymuje alert za pomocą Gtalka lub Facebook chata. Może ona wybrać jedną z trzech opcji: odebrać rozmowę, przekierować ją do poczty głosowej lub dokonać zmiany voice2text i otrzymać zapis SMS-em.

Twórcy programu zapewniają, że zabezpieczenia dotyczące prywatności zostały dopracowane i ryzyko nagłego zalewu połączeń od znajomych z serwisów społecznościowych jest znikome.

Niestety, pierwsza oficjalna prezentacja tego systemu nie wypadła zbyt obiecująco:

Poza klientami desktopowymi OrganIP celuje również w posiadaczy smartfonów. Digitrad opracowuje obecnie wersję swojego oprogramowania dla następujących platform: Androida, iPhone, Palm, Blackberry, Symbian oraz Windows Mobile. Prawdopodobny czas ukończenia prac to około pół roku.

Jak na razie OrganIP jest darmowy, ale wraz z rozwojem wprowadzona zostanie opłata użytkowa wynosząca około 5$ na miesiąc.

Źródło:readwriteweb.com, organip.com

Tagi: praca, media, serwis, system, pomoc, telefon, zabezpieczenie, usługi, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz