Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
26.02.2009 16:10

Osoby robiące zakupy w internecie wydadzą w tym roku mniej

Kolejna nieprzychylna prognoza dla rynku eCommerce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kolejna nieprzychylna prognoza dla rynku eCommerce.

Według raportu Internet Retailer niemal połowa (48 proc.) osób, robiących zakupy w sieci wyda mniej w bieżącym roku. Raport podsuwa jednak kilka wskazówek dla firm e-commerce - jak przykuć uwagę tych, którzy zamierzają jednak dalej kupować w sieci.

Według badania 6 na 10 kupujących chętniej dokonuje zakupu jeśli wcześniej konkretny towar lub usługa zostały im zarekomendowane przez znajomych, lub przez e-mail promocyjny. 89 proc. badanych poszukuje informacji produktowych w sieci przed dokonaniem zakupu, 86 proc. korzysta z wyszukiwarek internetowych, 78 proc. poszukuje bezposrednio na stronach dystrybutorów, 77 proc. sugeruje się recenzjami i ocenami konsumenckimi, a 66 proc. przegląda profile osób, które zakupiły dany towar.

Na rekomendacjach innych klientów e-commerce polega obecnie niemal 2/3 kupujących w sieci.

Badanie SpringerLink dla rynku holenderskiego potwierdza natomiast, że sprzedaż produktów rośnie po wprowadzeniu rekomendacji przez sklepy internetowe. Według serwisu Marcomprofessional, po sprzedaż holenderskich sklepów internetowych, które wdrożyły tego typu funkcjonalności wzrosła o 20 proc. w ciągu 4 miesięcy.

Źródło: Marcomprofessional, InternetRetailer

Tagi: internet, rynku, badania, prognoza, sieci, firm, zakupy, badanie, profile, towar, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz