Notowania

Przejdź na
usa
14.09.2009 10:52

Ostatni zły miesiąc dla gier video?

Sprzedaż akcesoriów i gier video w Stanach Zjednoczonych spadła w sierpniu o 16%. Analitycy są zdania, że już wrzesień przyniesie znaczącą poprawę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sprzedaż akcesoriów i gier video w Stanach Zjednoczonych spadła w sierpniu o 16%. Analitycy są zdania, że już wrzesień przyniesie znaczącą poprawę.

Firma badawcza NPD poinformowała, że miesięczne przychody na amerykańskim rynku gier video zmalały po raz szósty z rzędu i wyniosły niewiele ponad 900 mln dolarów. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, sprzedaż sprzętu zmalała aż o jedną czwartą, a oprogramowania o 15%. Jedynie za sprawą akcesoriów dla graczy do kieszeni producentów wpłynęło więcej pieniędzy niż przed rokiem (wzrost o 2%).

Specjaliści twierdzą jednak, że spadki nastąpiły zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami i mają bezpośredni związek z ostrożniejszym wydawaniem pieniędzy przez amerykańskie społeczeństwo.

- Najgorsze już za nami - twierdzi analityk Jesse Divnich. - Spodziewamy się, że wrzesień przyniesie odczuwalną poprawę, a nowe tytuły gier będą mieć wpływ na wzrosty sprzedaży.

Najlepiej sprzedająca się w USA konsola Nintendo Wii utrzymała pierwszą pozycję mimo spadku sprzedaży o 38%. W sierpniu swoich nabywców znalazło ponad 270 tys. sztuk Wii. Na drugim miejscu uplasował się Microsoft ze swoim Xbox 360, a podium zamyka Sony PlayStation 3.

Wśród najlepiej sprzedających się gier w ósmym miesiącu tego roku w USA królowała Madden NFL 10 pod banderą Electronic Arts, która została sprzedana w liczbie prawie 2 mln sztuk.

Źródło: Reuters

Tagi: usa, rynek, sztuka, sprzedaż, wzrost, microsoft, wpływ, spadek, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz