Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PAC-MAN od Google zostaje na dłużej

W pierwsze interaktywne, świąteczne logo Google mogą pograć również ci internauci, którzy nie zdążyli zobaczyć go na stronie głównej.

Podziel się
Dodaj komentarz

W pierwsze interaktywne, świąteczne logo Google mogą pograć również ci internauci, którzy nie zdążyli zobaczyć go na stronie głównej.

Z okazji 30. urodzin jednej z najpopularniejszych gier wideo - PAC-MANA logo Google przez weekend było grywalne. Pierwsze internaktywne Doodle, czyli świąteczne logo internetowej wyszukiwarki z Mountain View powstało we współpracy z jego twórcami - firmą NAMCO. Kto nie zdążył przez 48 godzin zagrać w PAC-MANA, może nadrobić zaległości na stronie google.pl/pacman.

PAC-MAN urodził się 21 maja 1980 roku. W jego googlowej wersji znajdziemy również polskie akcenty. Jej autorem jest Marcin Wichary, Polak pracujący w centrali koncernu w Mountain View. Wykrozystał do jej stworzenia HTML, JavaScript i CSS.

Nie jest to 100% emulacja, bo takie podejście wydawało się pójściem na łatwiznę. Cała logika została odtworzona od zera. Spędziłem sporo czasu rozmawiając z Namco Bandai i jeszcze więcej po prostu grając w oryginał i odnotowując wszystkie detale i niuanse - mówi Wichary na łamach Google Blog-Polska.

Tagi: polski, strona, rok, wideo, wyszukiwarka, jego, gra, wersja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz