Notowania

Przejdź na
serwis
25.01.2010 11:41

Papież do kapłanów: Zacznijcie blogować

W swoim orędziu na 44. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu papież Benedykt XVI wezwał kapłanów na całym świecie do korzystania z nowoczesnych form komunikacji, takich jak blogi czy YouTube.

Podziel się
Dodaj komentarz

W swoim orędziu na 44. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu papież Benedykt XVI wezwał kapłanów na całym świecie do korzystania z nowoczesnych form komunikacji, takich jak blogi czy YouTube.

Zdaniem Benedykta XVI nowoczesne środki przekazu dawno już stały się częścią zwykłych narzędzi wypowiadania się wspólnot kościelnych, nawiązywania kontaktu z własnym terenem i wprowadzania bardzo często form dialogu o szerszym zasięgu. "Od kapłanów wymaga się zdolności do obecności w świecie cyfrowym przy stałej wierności orędziu ewangelicznemu (...) wykorzystując, obok tradycyjnych narzędzi, możliwości nowej generacji środków audiowizualnych (zdjęcia, wideo, animacja, blog, strony web), które stanowią nieznane dotychczas okazje do dialogu i środki użyteczne także dla ewangelizacji i katechezy" - czytamy.

W orędziu zatytułowanym "Kapłan i duszpasterstwo w świecie cyfrowym: nowe media w służbie Słowa" papież ostrzega także przed błędnym pojmowaniem obecności w sieci. Twierdzi on, że rozpowszechniona wielomedialność i urozmaicona „klawiatura” tejże komunikacji mogą pociągać za sobą niebezpieczeństwo użytku podyktowanego głównie zwykłą potrzebą zaznaczenia swej obecności i błędnego uważania sieci jedynie jako przestrzeni, którą należy zająć.

Warto pamiętać, że stojący na czele Kościoła katolickiego 82-letni Benedykt XVI sam od dawna wykorzystuje nowe formy komunikacji. Ma on swój kanał na YouTube, aplikacje na Facebooka i iPhone, a to wszystko dostępne z poziomu specjalnego serwisu Pope2You.net.

"Raz jeszcze wzywam was, najdrożsi kapłani, do uchwycenia z mądrością tych szczególnych możliwości, jakie daje współczesna komunikacja" - kończy swoje przesłanie Benedykt XVI.

Tagi: serwis, media, sieci, strona, iphone, papież, wideo, youtube, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz