Notowania

Przejdź na
wyniki
06.05.2009 18:10

Parlament Europejski obronił wolność internetu

Europarlament odrzucił Pakiet Telekomunikacyjny. Powodem była chęć obrony prawa internautów do wolnego dostępu do sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz

Europarlament odrzucił Pakiet Telekomunikacyjny. Powodem była chęć obrony prawa internautów do wolnego dostępu do sieci.

Parlament Europejski odrzucił reformę unijnego prawa telekomunikacyjnego. Jak podał portal TVN24.pl, 407 eurodeputowanych zagłosowało za poprawką zgłoszoną przez liberałów, Zielonych i lewicę zakazującą odcinania internetu bez wcześniejszego orzeczenia sądu. Wniesienie poprawki w głosowaniu plenarnym oznacza powrót do prac nad pakietem jesienią.

Sprawa Pakietu Telekomunikacyjnego obecna była w mediach od kilkunastu dni. Interkatywnie.com również pisało o planowanych zmianach w prawie europejskim, które mogą ograniczyć dostęp do sieci, pozwalając dostawcom usług decydować, jakie witryny udostępnią swoim klientom.

Zwolennicy nowych zapisów odpierali jednak zarzuty na temat ograniczania wolności internetu, stwierdzając, że są one czystą fantazją. Według nich Pakiet Telekomunikacyjny nigdy nie miał nic wspólnego z kneblowaniem sieci. "Pakiet Telekomunikacyjny nie miał, i nie ma nic wspólnego z ograniczaniem korzystania z internetu" - bronił Pakietu Malcolm Harbour, brytyjski poseł, który przygotował sprawozdanie o ochronie praw konsumenta, stanowiące część pakietu.

Dzisiejsze wyniki głosowania nad poprawką blokują przyjęcie całego Pakietu. - Kiedy pojedyncza część jest odrzucona, cały pakiet wraca do negocjacji - podsumowała Catherine Trautmann, sprawozdawczyni pakietu. W normalnych warunkach kolejnym krokiem powinna być tzw. procedura konsyliacji, ale z racji na fakt, że była to ostatnia sesja PE przed wyborami, zajmie się on Pakietem dopiero w jesieni, już w nowym składzie.

Źródło: europa.eu / tvn24.pl

Tagi: wyniki, sieci, portal, parlament, dostęp, europarlament, witryny, zarzuty, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz