Notowania

internet
13.10.2009 08:45

Piąte urodziny Skąpiec.pl

Serwis porównujący ceny Skapiec.pl obchodzi dziś swoje 5-lecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Serwis porównujący ceny Skapiec.pl obchodzi dziś swoje 5-lecie.

Serwis wystartował z około 30 sklepami i 3 tysiącami produktów. Dziś prezentuje ponad 1500 sklepów i ok. 3 mln ofert. Liczba użytkowników serwisu wzrosła zaś z 27 tysięcy (grudzień 2004) do ok. 1,9 mln (wrzesień 2009).

W tym roku serwis przeszedł głęboką metamorfozę pod względem szaty graficznej. Nowy wygląd Skąpca przypieczętowany został zmianą logo.

Skąpiec.pl uruchomił także Program Partnerski oraz nawiązał współpracę z portalem technologicznym VideoTesty.pl. W efekcie w serwisie pojawiły się multimedialne prezentacje poszczególnych produktów. Serwis przygotował również sekcję Markety, w której prezentuje gazetki z 19 sklepów sieciowych i marketów (takich jak np. Media Markt, Saturn, RTV Euro AGD, Neonet, Castorama). Najeżdżając kursorem na konkretny produkt w gazetce można sprawdzić, jak kształtują się jego ceny w sklepach prezentowanych na Skąpcu.

Twórcy serwisu postawili także na poszerzenie prezentowanej bazy produktowej. W efekcie serwis wzbogacił się w 2009 roku o ponad 30 kategorii. Wysiłki całego zespołu zostały nagrodzone kilkoma wyróżnieniami. Jednym z nich było I miejsce w Rankingu Porównywarek Cen ocenianych pod kątem usability. Eksperci z kilku firm (m.in. K2 Internet, OS3 multimedia czy UseLab) analizowali 5 najpopularniejszych porównywarek cen. Skąpiec.pl został doceniony m.in. za przejrzystą prezentację wyników wyszukiwania, funkcjonalne filtry oraz krótką ścieżkę prowadzącą do wyszukiwanego produktu.

- Będziemy na bieżąco wzbogacać naszą stronę o kolejne, przydatne z punktu widzenia internautów rozwiązania. Zrobimy co w naszej mocy, żeby korzystanie ze Skąpca było maksymalnie wygodne i intuicyjne. Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę i zaufanie wszystkim naszych Sklepom Partnerskim oraz Internautom, którzy przyczynili się do rozwoju naszego serwisu – podsumowuje Mariusz Janiszewski, właściciel Skąpiec.pl

Źródło: Skapiec.pl

Tagi: internet, media, serwis, strona, portal, cena, program, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz