Notowania

pieniądze
06.07.2011 11:00

Pięciu nowych udziałowców w PBI

GG Network, Murator, Polskapresse, Redefine oraz Ringier Axel Springer Polska negocjowały ponad rok. W sierpniu ostatecznie dołączą do grona wspólników Polskich Badań Internetu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Firma badawcza już w marcu ubiegłego roku zadeklarowała chęć pozyskania nowych udziałowców. - Każdy, kto chce wejść do spółki musi być przygotowany na ponoszenie kosztów. Nie ma wagowo ustalonej kwoty, ile będą kosztować udziały, ale gwarantuję, że w przyszłości będą warte wielokrotnie więcej niż włożone w spółkę pieniądze - zapowiadał Krzysztof Mikulski z rady nadzorczej PBI.

Przed rozszerzeniem, w PBI równe udziały miały: Agora, Interia, Onet oraz Wirtualna Polska. Żeby dołączyć do tego grona chętni musieli pochwalić się docieraniem ze swoimi serwisami do co najmniej 20 procent polskich internautów. Do rozmów przystąpiło dziesięć podmiotów, z czego pięć - Nasza Klasa, Grupa O2, Grupa Infor PL, Money.pl i Fotka.pl – jak podaje Press, wycofało się w trakcie.

Za wyjątkiem GG Network, który obejmie 15,8 procenta udziałów, nowym spółkom przypadnie po 5,3. Podzielą się łącznie jedną trzecią aktywów dotychczasowych wspólników. Pakiet GG Network, za sprawą zasięgu jego serwisów, jest pakietem właścicielskim, identycznym do tego, który posiadają dotychczasowi wspólnicy.

Po wdrożeniu zmian, PBI deklaruje koncentrację na budowie nowego standardu badania internetu w kraju. Firma dopuszcza zarówno zmianę formy prowadzonego obecnie z Gemiusem badania Megapanel PBI/Gemius, jak i ogłoszenie przetargu na nowe, podaje oficjalny komunikat. Już w poszerzonym gronie zdecyduje również czy PBI będzie poszukiwać kolejnych udziałowców.

Tagi: pieniądze, sprawa, badania, grupa, serwis, agora, pakiet, jego, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz