Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
11.02.2010 08:21

Pieniądze pozyskane a projektów nie ma

Portal TwojaEuropa.pl przeprowadził badanie projektów, które uzyskały dotacje w ramach POIG 8.1. Wyniki są zaskakujące - blisko połowa z nich nadal nie została uruchomiona.

Podziel się
Dodaj komentarz

Portal TwojaEuropa.pl przeprowadził badanie projektów, które uzyskały dotacje w ramach POIG 8.1. Wyniki są zaskakujące - blisko połowa z nich nadal nie została uruchomiona.

W ramach 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, który zajmuje się wspieraniem działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej, w roku 2008 (pierwszy nabór) dotacje uzyskało ponad 200 projektów. Portal Twojaeuropa.pl zbadał stopień ich realizacji. Okaząło się, że na 75 badanych serwisów aż 47% (35) nadal nie weszło w fazę realizacji. A czasu jest mało, gdyż projekt musi być zrealizowany maksymalnie w ciągu dwóch lat.

Badano takie elementy, jak publiczne udostępnienie projektów, ich widoczność w sieci, a także popularność wśród internautów (ruch na serwisie oraz linki). Co ciekawe, jak dotąd nie uruchomiono projektów, na które przyznane zostały największe kwoty dofinansowania - aż 45% spośród 25 najdroższych projektów nie posiadało nadal własnej strony lub znajdowała się na niej zaślepka graficzna. Wiele ocenianych projektów wartych jest ponad 500 tys. zł.

Badaniu poddano w sumie setkę projektów z najwyższą kwotą dofinansowania przyznaną podczas pierwszego naboru w roku 2008. Analizie poddano także wyrywkowo kolejną setkę projektów o niższym dofinansowaniu, porównując je z projektami najdroższymi. Warto podkreślić, że żaden z ocenionych nowych serwisów nie zdobył jeszcze dużej popularności.

Zainteresowanie pozyskaniem dotacji na e-biznes było bardzo duże. W sumie małe i średnie firmy złożyły 449 projektów z pomysłami na elektroniczne usługi na łączną kwotę dofinansowania 193.011.048,14 zł. Ostatecznie dotację uzyskało 226 najlepszych projektów. Łączna kwota dofinansowania - 93.956.790,21 zł.

Pełna treść raportu jest dostępna na portalu TwojaEuropa.pl.

Zestawienie badanych projektów dostępne jest tutaj.

Źródło: TwojaEuropa.pl

Tagi: gospodarka, serwis, pieniądze, sieci, strona, raport, projekt, portal, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz