Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pierwsze e-glosowanie już w czerwcu

0
Podziel się

Zakończono prace nad serwisem E-glosowanie.org, umożliwiającym głosowanie przez internet. Pierwsze testowe wybory odbędą się 4 czerwca.

bEifKtTp

Zakończono prace nad serwisem E-glosowanie.org, umożliwiającym głosowanie przez internet. Pierwsze testowe wybory odbędą się 4 czerwca.

Serwis zawiera szereg informacji dotyczących e-głosowania oraz umożliwia rejestrację użytkowników, zainteresowanych otrzymywaniem newslettera. Na stronie znajduje się między innymi przewodnik, który krok po kroku wyjaśnia procedurę wyborów online, a także forum umożliwiające internautom dyskusje z ekspertami. Do zakładek dołączył także pressroom, w którym na bieżąco umieszczane są materiały przeznaczone dla dziennikarzy.

Działania z zakresu public relations podejmowane przez VanguardPR, markę Grupy Adweb, koncentrowały się na pomocy w realizowaniu strategii oraz wskazywaniu kierunków działań promocyjnych.

bEifKtTr

"Z naszej strony doradzaliśmy tematy, treści oraz kształt informacji prasowych i artykułów. Zainteresowaliśmy również tematem telewizję, prasę codzienną, radio oraz tygodniki opinii. Sugerowaliśmy i radziliśmy w kwestiach wizerunkowych" - wyjaśnia rolę VanguardPR Anna Piątkiewicz, PR Manager.

Prototyp systemu, zaprezentowany 28 kwietnia przez Stowarzyszenie Polska Młodych, należy do weryfikowalnych systemów wyborczych, co oznacza, że wyborca otrzyma potwierdzenie oddania swojego głosu przy jednoczesnym zachowaniu wymogu tajności głosowania. Nad systemem członkowie Stowarzyszenia pracowali dwa lata.

E-głosowanie ma być alternatywą udziału w wyborach dla osób, które mają ograniczony dostęp do urn wyborczych. Sam system spełnia wszelkie wymogi konstytucyjne, również wymóg tajności. Testowe e-głosowanie odbędzie się 4 czerwca, w dwudziestą rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce. Aby wziąć udział w głosowaniu przez internet, wystarczy zarejestrować się na stronie www.e-glosowanie.org

Źródło: Informacja prasowa

bEifKtTS
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)