Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
10.07.2009 12:10

Pierwszy klub sportowy na Blipie

Legia Warszawa jest pierwszym klubem sportowym, który zdecydował się podjąć mikroblogową rękawicę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Legia Warszawa jest pierwszym klubem sportowym, który zdecydował się podjąć mikroblogową rękawicę.

Jak poinformował na oficjalnym blogu Blipa Marcin Jagodziński, do grona użytkowników polskiego odpowiednika Twittera dołączył klub piłkarski Legia Warszawa (^legia).

To kolejny dowód na to, że również w Polsce mikroblogi zaczynają wychodzić poza środowiska geeków, a ich potencjał dostrzegają osoby i instytucje niezwiązane bezpośrednio z internetem. W ostatnim czasie Blip zdołał przyciągnąć do swojej społeczności m.in. takie postacie, jak popularną Frytkę z Big Brothera, prezydenta Lecha Wałęsę, czy szefa partii SLD, Grzegorza Napieralskiego.

- Popularność sportu, a zwłaszcza piłki nożnej na Blipie jest ogromna, co boleśnie odczuwały nasze serwery w czasie meczów reprezentacji - stwierdził twórca Blip.pl. - Dlatego pojawienie się Legii to dobry znak, mam nadzieję, że wkrótce cała Ekstraklasa (i nie tylko) pojawi się na Blipie, a zachęceni przez kluby i swoich fanów, blipować będą także sami sportowcy.

Jednak mikroblogi to nie jedyny sposób na wykorzystanie internetu przez kluby sportowe. Wczoraj informowaliśmy, że inne polskie kluby piłkarskie - Polonia Warszawa i Wisła Kraków - wobec niechęci stacji telewizyjnych do transmitowania ich spotkań w europejskich pucharach, postanowiły na własną rękę zorganizować transmisje online w porozumieniu z telewizjami internetowymi.

Legii gratulujemy inicjatywy i gorąco dopingujemy, by przygoda z Blipem nie zakończyła się nudnym, bezbramkowym remisem lub co gorsza - czerwoną kartką od samych e-kibiców.

Źródło: Bliplog.pl

Tagi: internet, polska, prezydent, sld, telewizja, warszawa, polski, napieralski, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz