Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
18.06.2010 16:02

Platforma "ćwierka" więcej, nie tylko przed wyborami

Niektórzy politycy dostrzegli potencjał social media nie tylko przed wyborami. Na Twitterze piszą zarówno ogólnopolskie twarze, jak i regionalne. Najwięcej jest polityków PO.

Podziel się
Dodaj komentarz

Niektórzy politycy dostrzegli potencjał social media nie tylko przed wyborami. Na Twitterze piszą zarówno ogólnopolskie twarze, jak i regionalne. Najwięcej jest polityków PO.

Dobre prowadzenie dialogu online buduje grunt pod wybory. Ale wpisy nie mogą iść tylko w jedną stronę. Internauci natychmiast wyczuwają wykorzystanie mikroblogów na zasadzie słupa ogłoszeniowego, jak to ma miejsce w obecnej kampanii. Są jednak politycy, którzy internet traktują serio, a Twitter jest dla nich dobrym miejscem komunikacji z elektoratem.

Przewagę w ćwierkaniu mają politycy Platformy Obywatelskiej. Konta na Twitterze posiada 41 członków partii. PiS z kolei reprezentuje 18 osób, a SLD - 6, w tym Grzegorz Napieralski i Wojciech Olejniczak.

Politycy różnią się między sobą nie tylko stanowiskiem czy partią, ale również stopniem intensywności korzystania z najpopularniejszego serwisu mikroblogingowego. Część z nich ograniczyła się tylko do założenia konta i dwóch wpisów, inni codziennie korzystają z Twittera, wspomagają się iPhonem i dyskutują z innymi użytkownikami - wynika z analiz Redefine, właściciela agregatora twitt.pl. - Świetnym przykładem może być pochodząca z Pomorza posłanka Agnieszka Pomaska (@pomaska), która ma na swoim koncie ponad 2000 wpisów, rozmawia z innymi użytkownikami. Dzięki temu obserwuje ją ponad dwa razy więcej internautów niż np. popularniejszą w mediach minister zdrowia Ewę Kopacz (@EwaKopacz).

Obecnie na Twitterze konta ma osiem tysięcy Polaków, z czego 100 to politycy. Konta mają także kancelarie premiera i prezydenta.

Tagi: internet, wybory, pis, serwis, prezydent, media, strona, zdrowie, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz