Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek
03.02.2009 12:10

Plus50.pl - nowy portal dla starszych internautów

Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" S.A. uruchamia portal dla aktywnych 50-latków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" S.A. uruchamia portal dla aktywnych 50-latków.

7 milionów osób po 50 roku życia jest dziś w szczególnej sytuacji. To powojenny wyż. Osoby najczęściej wykształcone ,doświadczone i samodzielne - to je właśnie dotykają wszelkie redukcje zatrudnienia. Zasilają szeregi bezrobotnych i wczesnych emerytów.

To te osoby wymagają szczególnej, ponownej aktywizacji, szkoleń, nauczenia nowych umiejętności, aby na nowo mogły rozpocząć aktywne życie na rynku pracy. To do osób w wieku 45-65 skierowany jest portal Plus50.pl - mówi Urszula Imienińska, redaktor naczelny portalu Plus50.pl.

Plus50.pl - jest portalem z jednej strony tzw. wiedzowym - dającym pełną informację i najnowsze wiadomości z dziedziny prawa i ustawodawstwa, ZUS, prawa emerytalnego, spadkowego, porady z dziedziny psychologii, zdrowia. Jest swoistym pogotowiem ratunkowym w przypadku kłopotów ze zdrowiem, informatorem o najnowszych osiągnięciach naukowych w dziedzinie zdrowia i w innych dziedzinach, ale tez miejscem do wymiany poglądów, do spotkań, do budowania wspólnot zainteresowań np. turystycznych, krajoznawczych. Jest to portal łączący Pokolenie 50PLUS. Jest miejscem gdzie można znaleźć pracę i osobę do towarzystwa. Znaleźć ciekawą informację o dostępnych promocjach, opisy wchodzących na rynek nowych produktów. Miejscem, gdzie można podzielić się swoim doświadczeniem, zaoferować swój czas, umiejętności. Miejscem gdzie można pisać listy i wymieniać przepisy. Ale będzie też portalem o prostych wartościach, o wielu ciekawostkach,
wywiadach ze znanymi osobami, spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Misją portalu Plus50.pl jest przybliżenie i pokazanie pokolenia osób dojrzałych, pomoc i przeciwdziałanie ich dyskryminacji ze względu na wiek i płeć, przeciwstawienie się społecznemu wykluczaniu, odkłamywanie stereotypów przypisanych pokoleniu 50 Plus, zmiana wizerunku osób powyżej 50 i 60 roku życia, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Celem portalu jest stworzenie wspólnej platformy dla wszystkich 50 PLUS - tych aktywnych jeszcze pracujących, aktywnych już na emeryturze i tych co czują się wciąż młodo bez względu na wiek - mówi Urszula Imienińska.

"Nowi" polscy emeryci - czyli 50 PLUS - to grupa diametralnie różniąca się od dotychczasowego stereotypowego obrazu seniora, ukazującego osoby dojrzałe jako biednych, niedomagających, zniechęconych i wyczerpanych obywateli. Dzisiejsi ludzie w starszym wieku chcą cieszyć się życiem, podróżować, pić dobre wino, i korzystać ze zdobyczy techniki: słuchać muzyki z odtwarzacza mp3 i oglądać filmy na DVD. Mają też inną mentalność, są bardziej otwarci, korzystają z Internetu, lubią zakupy, choć są oszczędni i dość zdyscyplinowani tworząc listę sprawunków, ochoczo licytują sprzęty na aukcjach internetowych i szukają promocyjnych ofert produktów z zakresu nowych technologii.

Z badań przeprowadzonych przez agencję Inquiery wynika, że polskie społeczeństwo starzeje się w zawrotnym tempie, najszybciej przybywa osób powyżej 65. roku życia, kolejne firmy zastanawiają się więc jak uczynić swe produkty atrakcyjnymi dla seniorów. W 2006 roku emeryci dysponowali sumą 60 miliardów złotych, ich siła nabywcza ciągle wzrasta.

Według danych Megapanel PBI/Gemius seniorzy w Internecie poszukują przede wszystkim informacji związanych z prawem i gospodarką, nieruchomościami i budownictwem, finansami i ubezpieczeniami, turystyką i motoryzacją. Dużą popularnością wśród seniorów cieszą się także witryny instytucji rządowych oraz prasą on-line.

źródło: Informacja prasowa

Tagi: rynek, nowy, plus, portal, mp3, wiadomości, listy, grupa, redukcje, wiek, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz