Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poczta od Gadu Gadu mobilniejsza. Działa już IMAP

Kolejny krok GG Network to ukłon w kierunku użytkowników, którzy dostępu do poczty potrzebują z kilku urządzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kolejny krok GG Network to ukłon w kierunku użytkowników, którzy dostępu do poczty potrzebują z kilku urządzeń.

Po miesiącu funkcjonowania poczta z logo uśmiechniętego słoneczka ma już kilkaset tysięcy użytkowników. Uruchomienie protokołu IMAP, który pozwala na dostęp do całej poczty z dowolnego urządzenia (maile nie są pobierane na dysk urządzenia, przechowywane są w komplecie na serwerach pocztowych), to krok, który ma przekonać kolejnych użytkowników.

To ukłon w stronę bardziej zaawansowanych internautów, którzy cenią wygodę IMAP, ale liczymy też na zainteresowanie użytkowników smartfonów, widząc rosnącą popularność choćby urządzeń z Androidem - wyjaśnia Interaktywnie.com Jarosław Rybus z GG Network. - Chcemy żeby nasza usługa stała się masowa.

Protokół IMAP ułatwi też korzystanie z poczty w samym komunikatorze, z którym pocztę można zintegrować. Poczta Gadu Gadu jest w fazie beta i przynajmniej na razie w takiej pozostanie. Jarosław Rybus wyjaśnia, że na czas testów jest to dla GG zawór bezpieczeństwa. Zastrzega jednak, że - podobnie jak w przypadku Gmaila, który był betą pięć lat - określenie to nie oznacza ograniczonej funkcjonalności.

Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz