Notowania

serwis
26.10.2009 10:08

Polacy szturmują Facebooka

Najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy z tygodnia na tydzień zdobywa w Polsce sympatię setek tysięcy internautów. Według serwisu CheckFacebook.com, prowadzącego statystyki dla wszystkich krajów świata, których przedstawiciele posiadają konta w popularnym portalu, Polacy to obecnie najszybciej rosnąca grupa użytkowników Facebooka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Liczba nowych kont powstających w ciągu tygodnia oscyluje w ostatnich dniach wokół 300 tysięcy, a procentowy przyrost jest najwyższy spośród wszystkich krajów świata.

Największe i najszybciej rosnące państwa na Facebooku. Źródło: CheckFacebook.com

Według CheckFacebook.com na Facebooku zarejestrowało się już ponad milion Polaków (5,4% populacji polskich internautów), co stanowi 0,35% całej społeczności serwisu. 56,7% tej grupy stanowią kobiety, a najliczniej reprezentowanymi kategoriami wiekowymi są osoby z przedziału 18-24 (43,7%) oraz 25-34 lata (31,7%).

Najnowsze zestawienie Megapanel za sierpień 2009 z pewnością nie oddaje w pełni dynamicznie wzrastającej w ostatnich tygodniach popularności Facebooka wśród Polaków, którą pokażą powakacyjne badania. W sierpniu według Gemiusa i PBI Facebook cieszył się 9,72-procentowym zasięgiem i liczbą ponad 1,6 mln real users.

Na początku miesiąca swoje dane na temat aktywności europejczyków na Facebooku opublikował InsideFacebook.com, według którego europejska społeczność Facebooka liczy sobie już blisko 100 milionów użytkowników, powiększając się w samym tylko wrześniu o kolejne 6 milionów. W przypadku zestawienia InsideFacebook.com, wśród dziesięciu najszybciej rosnących państw września próżno jednak szukać Polski.

Tagi: serwis, polski, kobieta, dane, grupa, badanie, facebook, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz