Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy wybierają Nokię. Goni ją Samsung i HTC

0
Podziel się

Fiński producent zgarnia ponad 40 procent polskiego rynku telefonów komórkowych. Jednak wśród systemów, które wybieramy, dominuje Android.

Polacy wybierają Nokię. Goni ją Samsung i HTC
(fot. sxc.com/paivimkr/CC)
bEroKDbF

Fiński producent zgarnia ponad 40 procent polskiego rynku telefonów komórkowych. Jednak wśród systemów, które wybieramy, dominuje Android.

Na liście najpopularniejszych telefonów komórkowych serwisu skąpiec.pl oprócz Nokii pojawiły się także Samsung i HTC. Mimo że zestawienie otwiera dotykowy Samsung S5230 Avila, bezkonkurencyjne pozostają komórki od fińskiego producenta. W najlepszej dziesiątce pojawiło się aż siedem modeli wypuszczonych przez ten koncern.

Z raportu serwisu wynika także, że Polacy przy wyborze telefonu najczęściej kierują się jego marką. W dalszej kolejności o zakupie komórki decyduje jego typ (klasyczny, rozsuwany czy z klapką), rodzaj dodatkowej komunikacji zainstalowanej w telefonie oraz to, jakie karty pamięci obsługuje.

bEroKDbH

Na dalszy plan odsuwamy także koszt aparatu. Cenę jako pierwszy filtr wybrało mniej niż pół procent użytkowników serwisu skąpiec.pl. Nie oznacza to jednak, że Polacy chętnie wydają pieniądze na tego typu gadżety. Jedna trzecia z nas na nowy telefon przeznaczyła bowiem mniej niż 300 złotych. 25 procent było zaś gotowych zapłacić za lepszy model o 200 złotych więcej.

Większość z odwiedzających serwis skąpiec.pl chciałaby mieć telefon pracujący na Androidzie. Nieco mniej Polaków preferuje system Windows Mobile. Na podium znalazł się także Symbian.

bEroKDbN

Zdaniem ekspertów ten rok w telefonii komórkowej będzie przebiegał pod znakiem Long Term Evolution, uniwersalnych ładowarek oraz wzrostu sprzedaży i popularności aplikacji na komórki. Znawcy przewidują także, że w najbliższych dziesięciu miesiącach smartfony na dobre zawitają do ofert polskich operatorów. Ten rok będzie także rokiem premier, w którym większość producentów zadebiutuje z nowym urządzeniem.

bEroKDci
pieniądze
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)