Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja w domach użytkowników odSiebie.com

Funkcjonariusze w 25 mieszkaniach przejęli 10 komputerów, 32 dyski twarde i około 1000 płyt.

Podziel się
Dodaj komentarz

Funkcjonariusze w 25 mieszkaniach przejęli 10 komputerów, 32 dyski twarde i około 1000 płyt.

Policja już w listopadzie ubiegłego roku, kiedy zatrzymała twórców odSiebie.com i doprowadziła do zamknięcia serwisu zapowiadała, że weźmie na celownik najaktywniejszych użytkowników. Dziś rano celem dla policjantów z dziesięciu województw były adresy, z których do odSiebie.com logowali się użytkownicy zamieszczający w serwisie nielegalne pliki.

Łącznie zabezpieczono 3 komputery stacjonarne, 7 komputerów przenośnych typu laptop, 32 dyski twarde oraz około 1000 płyt. Już wstępna analiza zabezpieczonych nośników potwierdziła nielegalny proceder. Zostaną one jeszcze dokładnie zbadane przez biegłego - podała w komunikacie dolnośląska Komenda Wojewódzka Policji.

Sprawa odSiebie.com budzi wiele kontrowersji. Twórcy są podejrzani o paserstwo, co organy ścigania argumentują zyskami jakie odSiebie.com czerpało z reklam. Zdaniem policji i prokuratury, było to możliwe tylko dzięki dużej liczbie użytkowników, zachęconych tym, że każda z osób mogła pobrać utwór bez żadnych ograniczeń i bez wnoszenia opłat. Nie brak jednak opinii podważających tę interpretację.

W odniesieniu do twórców portalu OdSiebie.com mówi się o "paserstwie", aby -parę zdań dalej - zaprzeczyć temu: "pobrać utwór...bez wnoszenia opłat". Skoro pliki można było pobierać za darmo - gdzie tu paserstwo? - pyta prawnik Olgierd Rudak na swoim blogu.

Łukasz Ć., jeden z twórców odSiebie zarzuty wspierania piractwa w wywiadach odpierał. Podkreślał, że użytkownik serwisu ponosi pełną odpowiedzialność za umieszczane przez siebie pliki, a sam serwis zachęca do umieszczania na serwerach wyłącznie plików, do których użytkownik posiada pełne prawa.

Tagi: serwis, dom, policja, reklama, prawo, opinia, portal, mieszkanie, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz