Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Połowa polskich stron www pozycjonuje się źle

Właściciele, po stworzeniu serwisów, przestają się nimi interesować. Nie tworzą ich również z myślą o późniejszej promocji w wyszukiwarce - wynika z analizy przeprowadzonej przez Adseo.

Podziel się
Dodaj komentarz

Właściciele, po stworzeniu serwisów, przestają się nimi interesować. Nie tworzą ich również z myślą o późniejszej promocji w wyszukiwarce - wynika z analizy przeprowadzonej przez Adseo.

Obraz polskiego internetu, przedstawiony w Raporcie kondycji polskich stron www, opracowanym przez firmę pozycjonerską Adseo.pl prezentuje się nienajlepiej. 17 procent stron, poddanych audytowi w ramach akcji Drzwi otwarte w AdSeo nie było w żaden sposób pozycjonowanych. W przypadku 38 procent zaangażowanie pozycjonerskie było zaledwie śledowe.

To, że tak wiele stron jest zaniedbanych nie jest dobrą wiadomością. Strony WWW to podstawowa forma reklamy w internecie dlatego serwis zaniedbany to lekceważenie użytkowników - potencjalnych klientów - komentuje Anna Sikorska, SEO Director Adseo.pl.

Dobrze i bardzo dobrze pozycjonowane strony nie stanową nawet 10 procent badanych, żadnej też nie udało się uzyskać maksymalnej liczby punktów w audycie.

Nienajlepsze wyniki dało też badanie pod kątem optymalizacji, gdzie oceniane były URL, meta tagi, linkowanie wewnętrzne, sitemap czy użyta technologia. Dwie trzecie stron mogło pochwalić się optymalizacją na poziomie częściowym, lub wręcz umiarkowanym. Poprawnym optymalizowaniem pochwalić się mogła zaledwie co dziesiąta badana strona.

Projektanci, freelancerzy lub niewielkie agencje interaktywne, nie posiadając wiedzy równej specjalistycznym firmom pozycjonerskim, skupiają się na walorach estetycznych, pomijając konsekwencję stosowanych rozwiązań dla pozycjonowania. Należy zwrócić uwagę, że ciągle nie brakuje serwisów tworzonych za pomocą archaicznych technik, które jedynie psują dobry wizerunek przedsiębiorstwa. Z tego typu praktykami można się było spotkać aż w Âź przypadków - konkludują autorzy raportu.

Wnioski, jakie stawiają autorzy raportu są bezlitosne: do natychmiastowego odświeżenia nadaje się około 6 procent ze wszystkich badanych stron, a o aktualizację aż się prosi dwa razy tyle badanych witryn.

Właściciele witryn nie zdają sobie najwyraźniej sprawy z tego, że zła strona internetowa działa na szkodę wizerunku firmy. To tak jakby mieć sklep z brudnymi oknami wystawowymi lub firmę w obdrapanym, zniszczonym budynku . Czy klient zaufa takiemu sklepowi czy firmie? podsumowuje Anna Sikorska.

Tagi: internet, serwis, polski, akcja, reklama, pomoc, strona, sikorski, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz