Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Polska premiera Sony Ericsson Xperia X10

0
Podziel się:

Japońsko-szwedzki producent zaprezentował dziś oficjalnie kolejne urządzenie ze swojej flagowej serii. Główny nacisk położył na aspekty społecznościowe.

Polska premiera Sony Ericsson Xperia X10

Japońsko-szwedzki producent zaprezentował dziś oficjalnie kolejne urządzenie ze swojej flagowej serii. Główny nacisk położył na aspekty społecznościowe.

Pierwsze zapowiedzi Xperii X10 pojawiły się już w listopadzie ubiegłego roku. Urządzenie wyposażone w system Android ma - jak to określał producent - zhumanizować sposób, w jaki ludzie współpracują ze swoimi telefonami.

Co to oznacza w praktyce? SE chwali się przede wszystkim aplikacjami Timescape, która zarządza komunikacją z wybraną, zbierając jednym miejscu nie tylko połączenia czy SMS, ale również informacje z Facebooka czy Twittera, zdjęcia, korespondencję elektroniczną i teksty oraz Mediascape, do pobierania treści multimedialnych z YouTube czy PlayNow.

Ciekawostką jest umiejętność rozpoznawania twarzy na zdjęciach i łączenie ich z osobami z książki kontaktów. Całość uzupełniają:

 • procesor Qualcomm Snapdragon QSD8250 1GHz,
  • 1Gb wbudowanej pamięci,
  • 4-calowy, dotykowy wyświetlacz; 480 x 854 pikseli (WVGA),
  • aparat fotograficzny 8,1 Mpix,
  • A-GPS i Google Maps,
  • Bluetooth, WiFi.

Sony Ericsson nie ustrzegł się jednak wpadki, którą odkrył Eldar Murtazin, właściciel branżowego serwisu Mobile-Review. Z jego ustaleń wynika, że w Xperii X10 zamontowany został bardzo słabej jakości moduł do obsługi WiFi. Połączenie z siecią jest przez to niestabilne, a automatyczna próba ponownego połączenia się z siecią trwać może nawet 20 sekund. Problemu można początkowo nie zauważyć, bo Xperia - jak to Android - po utracie połączenia WiFi będzie się próbować połączyć przez sieć GSM. Co - jak z kolei wytyka Dawid Gatti z pda.pl - może się niekorzystnie odbić na kieszeni użytkownika.

Polska premiera Xperii X10 (choć telefon formalnie na rynku pojawił się już w ubiegłym tygodniu)
połączona była z debatą na temat mediów społecznościowych i roli, jaką w korzystaniu z nich odgrywają telefony komórkowe. Zapis debaty, zorganizowanej w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, można zobaczyć na tej stronie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)