Notowania

Przejdź na
spółki
23.06.2009 15:10

Polskapresse wyodrębnia nową spółkę

Zarząd Grupy Wydawniczej Polskapresse poinformował, że - w ramach reorganizacji działalności internetowej - rozpoczyna proces fuzji spółek Sylaba i Gratka, w wyniku czego powstanie nowa spółka -...

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarząd Grupy Wydawniczej Polskapresse poinformował, że - w ramach reorganizacji działalności internetowej - rozpoczyna proces fuzji spółek Sylaba i Gratka, w wyniku czego powstanie nowa spółka - Gratka Technologia.

Serwisy obecnie funkcjonujące w ramach Gratki i Sylaby - Gratka.pl, Alegratka.pl, prasa24.pl i book24.pl zostaną wciągnięte w struktury Polskapresse, a od strony technicznej będą utrzymywane przez nową spółkę Gratka Technologia. Zmiany organizacyjne nie będą miały wpływu na ich funkcjonowanie.

- Taki podział kompetencji ma ułatwić Polskapresse zarządzanie serwisami i pozwolić na szybszy ich rozwój - mówi Grzegorz Haftarczyk, wiceprezes Grupy Wydawniczej Polskapresse - Gratka Technologia ma nie tylko obsługiwać serwisy Polskapresse, ale także świadczyć usługi zewnętrzne.

Gratka Technologia uzyska kompetencje obu fuzjonowanych spółek: Gratki, która posiada własne zaplecze w postaci nowoczesnego Data Center w Gdańsku oraz doświadczenie w realizacji aplikacji desktopowych, serwisów społecznościowych, ogłoszeniowych, informacyjnych i e-commerce, oraz Sylaby, specjalizującej się w aplikacjach internetowych i intranetowych typu CMS, DMS i CRM oraz aplikacjach wspierających sprzedaż.

Prezesem spółki zostanie Artur Wiśniewski, dotychczasowy prezes Gratki, a Maciej Przybecki, dotychczasowy prezes spółki Sylaba, członkiem zarządu. Do spółki Gratka Technologia przejdą wszyscy pracownicy z departamentów technologicznych i administracji Gratki i Sylaby. Natomiast pracownicy działów rozwoju biznesu i marketingu znajdą się w strukturach Polskapresse Pion Internet.

Źródło: Polskapresse

Tagi: spółki, internet, sprzedaż, serwis, prezes, fuzja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz