Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
10.02.2010 13:53

Polskie Radio w sieci z okazji jubileuszu 85-lecia

We wrześniu b.r. Polskie Radio będzie obchodzić 85-lecie istnienia. Z tej okazji planowane jest uruchomienie dwóch dużych projektów internetowych, które mają całkowicie odmienić polskie media radiowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

We wrześniu b.r. Polskie Radio będzie obchodzić 85-lecie istnienia. Z tej okazji planowane jest uruchomienie dwóch dużych projektów internetowych, które mają całkowicie odmienić polskie media radiowe.

Polskie Radio nie chce pozostawać w tyle za trendami na światowym rynku medialnym, dlatego z okazji tegorocznego jubileuszu 85-lecia działalności planowane jest wdrożenie projektów opartych o najnowsze rozwiązania technologiczne. Uruchomione zostanie 85 stacji radiowych w sieci, a także ruszy projekt "Radio na wizji".

W ramach działalności w internecie, prócz autorskich pasm muzycznych, pojawią się kanały kabaretowe, kanały ze słuchowiskami i audiobookami oraz rozgłośnie dla dzieci. Do pięciu już istniejących dodane zostanie kolejne 80 stacji internetowych, poświęconych nie tylko muzyce, ale też kabertowi, słuchowiskom, dokumentowi, reportażom czy informacji.

Z kolei projekt "Radio na wizji", realizowany przez Radio Euro, jest propozycją dla słuchaczy i widzów, kierowaną przede wszystkim do osób w wieku 25-45 lat. Będzie to kanał publicystyczno - rozrywkowy, łączący najlepsze cechy radia i telewizji.

- Internet to przyszłość radia. Nie możemy tego nie zauważać jeśli chcemy nadal odgrywać wiodącą rolę wśród polskich nadawców. Dlatego wykorzystując własne zasoby i potencjał naszych pracowników chcemy jeszcze w tym roku zaproponować zupełnie nową ofertę, na miarę XXI wieku – podkreśla Jarosław Hasiński, prezes Polskiego Radia. - W Polsce mamy 120 kanałów telewizyjnych i jakoś nikt się nie dziwi, że w tym jest około 60 kanałów tematycznych, w radiu tego nie było. Teraz będzie.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Polskie Radio

Tagi: polska, internet, rynek, media, polski, muzyka, sieci, telewizja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz