Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
2008
12.02.2009 16:10

Ponad milion instalacji ipla

Już ponad milion internautów skorzystało z interaktywnej platformy rozrywkowej ipla. Do połowy lutego 2009 r. aplikację ipla zainstalowano 1.115.000 razy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Już ponad milion internautów skorzystało z interaktywnej platformy rozrywkowej ipla. Do połowy lutego 2009 roku aplikację ipla, którą można pobrać ze strony ipla.tv, zainstalowano 1.115.000 razy. *

Wraz z rozbudową oferty programowej ipla i rosnącą liczbą użytkowników zwiększa się także ich aktywność - dziennie już ponad czterdzieści tysięcy użytkowników odtwarza ponad dwieście tysięcy filmów.

Liczba użytkowników ipla

Liczba użytkowników ipla

W trakcie zaledwie kilkumiesięcznej obecności ipla na rynku można wyróżnić kilka kluczowych momentów, które przyczyniły się do dynamicznego wzrostu liczby użytkowników platformy. Pierwszym z nich były Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO2008, które zobaczyło w ipla ponad sto tysięcy internautów. Kolejnym ważnym etapem była jesienna ramówka Telewizji POLSAT oraz związane z nią pierwsze w Polsce interaktywne transmisje live zza kulis programów rozrywkowych. Trzecim ważnym wydarzeniem była kampania reklamowa platformy "Do zobaczenia w ipla" wykorzystująca interaktywne formaty wideo.

Platforma ipla stale sie rozwija. Od czerwca 2008 roku udostępnionych zostało kilkanaście kolejnych wersji z rozbudowanymi funkcjonalnościami. Ważną zmianą w aktualnej wersji (ipla 1.0) było zniesienie wymogu rejestracji. Teraz wystarczy pobrać aplikację, aby mieć dostęp do podstawowych treści wideo. Trwają już testy kolejnej wersji platformy oferującej dużo lepszą jakość materiałów wideo porównywalną do jakości DVD. Ipla w wersji 1.1 powinna trafić na rynek jeszcze w lutym.

W ofercie programowej platformy ipla znaleźć można już nie tylko propozycje Telewizji POLSAT, ale także Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat News, TV4 oraz własne produkcje realizowane przez redakcję ipla.

Najpopularniejsze filmy oglądane były w ipla ponad ćwierć miliona razy. Wśród najczęściej oglądanych kanałów są te związane z popularnymi serialami i kabaretami.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: 2008, polsce, kampania, polsat, wideo, platforma, 2009, dostęp, jakość, aktywność, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz