Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys
30.06.2009 12:10

Poprawa "kryzysowych" nastrojów wśród internautów

Maleje liczba osób, które obawiają się problemów ze spłatą kredytów - wynika z ankiety Money.pl. Optymizm jednak nie wrócił - większość badanych uważa, że sytuacja jeszcze się pogorszy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Maleje liczba osób, które obawiają się problemów ze spłatą kredytów - wynika z ankiety Money.pl. Optymizm jednak nie wrócił - większość badanych uważa, że sytuacja jeszcze się pogorszy.

Money.pl - po 10 miesiącach od wybuchu kryzysu - przeprowadził ankietę wśród internautów. Zadano te same pytania, które padały tuż przed kryzysem oraz zaraz po jego nastaniu, w badaniach MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonych na zlecenie portalu.

Od października ubiegłego roku, urosło bezrobocie, pensje rosną o połowę wolniej i rośnie dziura w budżecie państwa - odsetek pesymistów wzrósł tylko o jeden punkt procentowy - z 53 do 54 procent.

Nieznacznie wzrosła liczba osób ufnie patrzących w przyszłość: z 13 do 16 procent.

Wraz z wybuchem kryzysu prawie dwie trzecie z tych osób zapytane, czy spodziewają się kłopotów ze spłatą swoich zobowiązań, odpowiedziało twierdząco. Różnica w porównaniu z ostatnim badaniem jest wyraźna. Teraz podobnych problemów spodziewa się zaledwie co czwarty ankietowany.

Ufamy też w stabilność naszego systemu finansowego. Ponad 90 proc. ankietowanych nie spodziewa się upadku banku, w którym ma lokatę lub konto. To o 3 punkty proc. więcej niż osiem miesięcy temu. Wart odnotowania jest także fakt, iż ponad połowie respondentów udało się zgromadzić oszczędności.

Mimo bombardowania informacjami o nadciągającej fali bezrobocia, w zdecydowanej większości spokojni jesteśmy o swoje miejsca pracy.

Pełny raport.

Źródło: Money.pl

Tagi: kryzys, praca, bank, system, kredyt, bezrobocie, raport, portal, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz