Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
10.02.2010 09:31

Porozumienie GIODO z branżą internetową

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz GIODO podpisały porozumienie o wzajemnej współpracy na rzecz upowszechniania prawa do ochrony danych osobowych, prywatności i tworzenia kodeksu dobrych praktyk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz GIODO podpisały porozumienie o wzajemnej współpracy na rzecz upowszechniania prawa do ochrony danych osobowych, prywatności i tworzenia kodeksu dobrych praktyk.

Porozumienie zostało podpisane 28 stycznia 2010 roku i towarzyszyło obchodom IV Dnia Ochrony Danych Osobowych. Z jednej strony ma być ono zapewnieniem ze strony dostawców internetowych, że w swej działalności przestrzegają zasad ochrony danych osobowych. Do tego ma przyczynić się wspólne opracowanie kodeksu dobrych praktyk. Z drugiej - główne media internetowe, a także inne firmy z tej branży poprzez porozumienie chcą podkreślić, że dbają o należytą ochronę danych osobowych, tak by osoby korzystające z różnych treści i usług w Internecie mogły czuć się bezpiecznie.

Przed podpisaniem porozumienia Michał Serzycki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) mówił, że choć Internet niewątpliwie jest naszym oknem na świat, to oprócz wymiernych korzyści, jego używanie niesie ze sobą wiele zagrożeń dla ochrony danych osobowych i prawa do prywatności. Przykładem tego jest choćby przechowywanie i analizowanie przez dostawców usług internetowych historii odwiedzanych przez nas stron www, co odbywa się bez naszej wiedzy i zgody.

– Poza tym niejednokrotnie nie uświadamiamy sobie, że jeśli coś zdarzy się w świecie wirtualnym, może mieć poważne konsekwencje w świecie rzeczywistym. A tak naprawdę świat jest jeden – mówił Michał Serzycki. - Mam nadzieję, że dzięki podpisaniu porozumienia, które zaowocuje opracowaniem kodeksu dobrych praktyk, wszyscy lepiej i bezpieczniej będziemy korzystać z Internetu – dodał.

Porozumienie na rzecz upowszechniania prawa do ochrony danych osobowych i prawa do prywatności oraz tworzenia kodeksu dobrych praktyk parafowali Michał Serzycki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO), a ze strony Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska - Piotr Kowalczyk, prezes Zarządu i Szymon Szmigiel, członek Zarządu.

Z treścią porozumienia można zapoznać sie tutaj.

Źródło: IAB/GIODO

Tagi: internet, branży, media, polski, prawo, strona, prezes, okno, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz