Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
22.05.2010 18:23

Powódź w social media. Internauci relacjonują na żywo z zalanych terenów

We Wrocławiu powódź. Szczegółowe relacje mieszkańców miasta można śledzić na Blipie, Facebooku i Twitterze.

Podziel się
Dodaj komentarz

We Wrocławiu powódź. Szczegółowe relacje mieszkańców miasta można śledzić na Blipie, Facebooku i Twitterze.

„Blipują” zarówno mieszkańcy zalanych terenów, jak i wolontariusze. Pojawiają się informacje z mediów oraz amatorskie zdjęcia i filmy. Szybciej, niż w tradycyjnych mediach. Tylko w serwisie Blip.pl pojawiło się 1400 statusów na tagu #powódź. Oprócz tego aktywnie blipują mieszkańcy Wrocławia, który zmaga się z wielką wodą. Zalane jest osiedle Kozanów, walczy również Psie Pole. Aktualności można śledzić na tagu #Wrocław.

W serwisie YouTube pojawiają się amatorskie filmy wideo z podtopionych miejsc. Na Facebooku powstała specjalna grupa agregująca wszystkie statusy dotyczące powodzi we Wrocławiu. Stamtąd można było się dowiedzieć, że w okolicach CH Korona wyłączono prąd. W serwisach społecznościowych pojawiają się również apele o pomoc, między innymi mieszkańców podwrocławskich Radwanic, Mokrego Dworu, a także zalanego już Kozanowa i podtapianego Psiego Pola.

Sytuację opisują również użytkownicy Twittera. Ponadto bardzo szczegółową relację można znaleźć na blogu „Wrocław z wyboru”. Autor na bieżąco od dwóch dni zamieszcza informacje i zdjęcia nadesłane przez czytelników. W sumie na blogu znajduje się już czternaście wpisów o powodzi w stolicy Dolnego Śląska. Relacja na żywo trwa także w serwisie dziennikarstwa obywatelskiego MM Wrocław, a o sytuacji pod Wrocławieminformują mieszkańcy Siechnic i okolic.

W serwisie Google Maps jeden z internautów, Jacek Chowaniec, utworzył mapę Kozanowa i okolic wraz zaznaczeniem, które tereny znajdują się obecnie pod wodą.

Relacje w social media na żywo o powodzi we Wrocławiu i w innych miastach można śledzić na:

Tagi: internet, serwis, media, pomoc, film, wrocław, grupa, prąd, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz