Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
28.05.2010 09:02

Praca zdalna prowadzi do pracoholizmu

Już co trzeci mobilny pracownik za Oceanem odczuwa potrzebę trzymania ręki na pulsie w sprawach zawodowych 24 godziny na dobę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Już co trzeci mobilny pracownik za Oceanem odczuwa potrzebę trzymania ręki na pulsie w sprawach zawodowych 24 godziny na dobę.

Przywiązanie do pracy, skutkujące poczuciem jej braku w weekendy i święta częściej deklarują mężczyźni. Z badań przeprowadzonych przez TNS dla InterCall, które opublikował eMarketer wynika, że dokładnie 31,9 procent Amerykanów zadeklarowało taką właśnie, zakrawającą na pracoholizm postawę.

Wśród kobiet odsetek ten jest mniejszy, ale tylko nieznacznie. Do tak daleko idącego zaangażowanie w pracę przyznaje się 28,2 procent Amerykanek.

Jeśli na zagadnienie spojrzeć przez pryzmat grup wiekowych, na miano najbardziej zaangażowanych zasługują trzydziestokilkulatkowie. Choć ich przewaga nad dwudziesto- i czterdziestolatkami nie jest duża.

Jak podkreśla Lisa E. Phillips, analityczka eMarketera, Amerykanie potrzebę bycia w kontakcie realizują przez media społecznościowe, które okazały się nie tylko narzędziem, ale i katalizatorem opisywanych postaw. Z badań prowadzonych nieco wcześniej przez IDC wynika, że 57 procent amerykańskich pracowników korzysta z social media w celach służbowych.

Tagi: praca, media, kobieta, grupa, pracownik, święta, lis, mężczyźni, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz