Notowania

Przejdź na
polska
25.11.2010 06:12

Prezes Interii zmienia pracę. Tomasz Jażdzyński w Yahoo?

W połowie grudnia w sieci ma pojawić się polska wersja Yahoo. Mniej więcej w tym samym czasie wyjaśni się, gdzie zacznie pracę Tomasz Jażdżyński, obecny prezes Interii. Pojawiły się więc głosy, że Jażdzyński zasili szeregi Yahoo i będzie budował pozycję serwisu na polskim rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz

W połowie grudnia w sieci ma pojawić się polska wersja Yahoo. Mniej więcej w tym samym czasie wyjaśni się, gdzie zacznie pracę Tomasz Jażdżyński, obecny prezes Interii. Pojawiły się więc głosy, że Jażdzyński zasili szeregi Yahoo i będzie budował pozycję serwisu na polskim rynku.

Zapytaliśmy wprost Tomasza Jażdzyńskiego, czy rozpocznie pracę w Yahoo.

Nie mogę powiedzieć, [ gdzie będę pracował ]( http://interaktywnie.com/biznes/newsy/ludzie/tomasz-jazdzynski-rezygnuje-interia-z-nowym-prezesem-18229 ). Dałem słowo, że nie będzie tak, że moi przyszli współpracownicy dowiedzą się z mediów, gdzie będę pracować. Mogę jedynie potwierdzić to, co było napisane w komunikacie: zostaję w branży - mówi **Tomasz Jażdzyński**. - I proszę nie dopytywać, do jeszcze pani trafi. Podejrzewam jednak, że w połowie grudnia będzie już wszystko jasne.

Jak pisaliśmy na początku listopada, Yahoo planuje wejść na polski rynek. To póki co informacja nieoficjalna. Jedną z dość istotnych informacji jest również data: polski serwis ma pojawić się online przed świętami. Obecnie domena Yahoo.pl kieruje do brytyjskiej wersji serwisu. Po polsku działa jedynie Yahoo Mail oraz serwis Pulse.

Też nie będzie tak, że punktualnie 14 czy 15 grudnia zwołamy konferencję prasową. Po prostu podejrzewam, że w połowie grudnia, albo nawet wcześniej, wszyscy już będą wiedzieć - dodaje Jażdzyński.

Nowym prezesem Interii, od stycznia 2011 roku, będzie Artur Potocki, związany z firmą od początku jej istnienia. W oficjalnym komunikacie prasowym zapowiedział, że nie planuje rewolucji w spółce, a strategia na kolejne lata jest już zaplanowana. Współautorem planu działań jest również Tomasz Jażdzyński.

Nie mogę powiedzieć, że w Interii wszystko jest już zrobione. Internet jest takim miejscem, gdzie zawsze jest więcej do zrobienia, jest zawsze więcej możliwości - mówi Tomasz Jażdzyński. - Interia jest na najlepszej drodze do rozwoju. Te ostatnie trzy lata były dla serwisu bardzo trudne. Firma była w fatalnym stanie, spotkały ją niespodziewane okoliczności, między innymi ze strony konkurencji, która zachowała się nie fair. Nie chciałbym tu jednak wnikać w szczegóły. W ciągu tych trzech lat udało się odbudować pozycję portalu na plus. Firma się rozwija, gotowych jest kilka projektów, które można śmiało wdrożyć.

Pierwsze zmiany czekają Interię po nowym roku. Z kolei Yahoo, jeśli wejdzie do Polski, będzie musiał przedrzeć się przez silną konkurencję. Najpopularniejszy Onet.pl notuje obecnie 16 milionów real users (Megapanel PBI/Gemius, sierpień 2010). Na drugim miejscu wśród portali plasuje się WP.pl - 11,7 milionów RU, Interia.pl z kolei na trzecim miejscu znajduje się Interia z wynikiem 11 milionów RU.

Tagi: polska, internet, rynek, polski, praca, branży, serwis, sieci, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz