Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek
23.11.2009 08:50

Projekty internetowe oczami zleceniodawców

Jakie były najsłabsze elementy otrzymywanych ofert i co sprawiało największe trudności w dotychczasowych projektach - to niektóre zagadnienia badane w ankiecie przygotowanej przez członków technologicznej grupy roboczej działającej w ramach IAB Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jakie były najsłabsze elementy otrzymywanych ofert i co sprawiało największe trudności w dotychczasowych projektach - to niektóre zagadnienia badane w ankiecie przygotowanej przez członków technologicznej grupy roboczej działającej w ramach IAB Polska.

Grupa robocza ds. technologii powstała na początku września br. i liczy w chwili obecnej ośmiu aktywnych członków (3E Software House & Interactive Agency, Empathy Interactive, GoldenSubmarine, Interia.pl, Making Waves, Netsprint, Opcom oraz Positive Power).

W oświadczeniu autorów ankiety możemy przeczytać:

Jako swoje główne zadanie, technologiczna grupa robocza stawia sobie edukację rynku na temat dobrych praktyk z zakresu projektowania, wdrażania i utrzymywania zaawansowanych technologicznie serwisów i aplikacji internetowych oraz efektywnej komunikacji między klientami a firmami realizującymi te projekty. Powodzenie tych, trwających często wiele miesięcy przedsięwzięć, zależy bowiem od wielu czynników, a dużą rolę odgrywają nawet przygotowania podejmowane jeszcze przed wyborem wykonawcy.

Przygotowywana ankieta skierowana jest do osób, które miały okazję współpracować przy realizacji projektów internetowych po stronie zleceniodawców. Jak poinformowali nas przedstawiciele grupy roboczej, celem jest nie tylko zbadanie doświadczeń i wiedzy przedstawicieli klientów, ale także próba wychwycenia źródeł najczęstszych nieporozumień między zleceniodawcami a wykonawcami. Jak planują, dzięki wynikom ankiety możliwe będzie wskazanie zagadnień, którym warto poświęcić uwagę w przygotowywanym podręczniku nt. prowadzenia projektów internetowych. Premiera zaplanowana została na pierwszy kwartał 2010 roku.

Co dokładnie się w nim znajdzie? Autorzy postarają się wyjaśnić zagadnienia związane z tworzeniem specyfikacji, analizy przedwdrożeniowej, a także etapów z jakich powinien składać się projekty, zwracając szczególną uwagę na elementy, które często – zdaniem autorów ankiety – są bagatelizowane, np. testowanie i ustalanie warunków utrzymania i serwisowania. Oprócz tego w podręczniku będzie można przeczytać o bezpieczeństwie czy metodologii prowadzenia projektów. - Wszystko w sposób przystępny i dla osób niezaawansowanych technicznie – przekonują przedstawiciele technologicznej grupy roboczej.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Wyniki wraz z podsumowaniem mają zostać opublikowane w postaci kilkustronicowego opracowania w połowie grudnia. Dostęp do nich będzie darmowy.

Ankieta dostępna jest pod adresem http://webankieta.pl/ankieta/w1hpuuh7bn9a.

Tagi: rynek, strona, projekt, technologia, rok, grupa, edukacja, dostęp, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz