Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Beata Ratuszniak
|

Przegląd: która poczta e-mail jest najlepsza?

0
Podziel się

Która poczta e-mail jest najlepsza? W zależności od potrzeb, na rynku dostępnych jest kilka serwisów, które oferują konta mailowe. W większości darmowe, jednak jest pewien haczyk.

Przegląd: która poczta e-mail jest najlepsza?
bEifufgB

Która poczta e-mail jest najlepsza? W zależności od potrzeb, na rynku dostępnych jest kilka serwisów, które oferują konta mailowe. W większości darmowe, jednak jest pewien haczyk.

Niektóre z kont mailowych oferują darmową skrzynkę o dość sporej pojemności, jednak wyświetlają użytkownikom reklamy. To nieraz zaburza interfejs i może utrudniać czytanie wiadomości. Jednak i na to jest rada: serwisy, które emitują reklamy, oferują wersje poczty "czystą", ale już odpłatnie.

Pojemność Limit wagi maila Koszt Dodatkowe
Gmail.com ok. 7,3 GB do 25 MB darmowa, możliwość wykupienia dodatkowej pojemności wątkowanie rozmów, filtr antyspamowy, wbudowany czat, video, usługa buzz, oferta dla firm
Poczta Onet.pl bez limitu do 50 MB darmowa; 33zł za wersję bez reklam odpłatna opcja za własną domenę, brak aliasów w darmowej wersji, usługa e-podpisu
Poczta WP.pl bez limitu do 100 MB darmowa, opłaty za dodatkowe usługi i pocztę bez reklam notyfikacje SMS, aliasy, czat WebSpik, aktówka - do zarządzania plikami
Poczta Gazeta.pl ok. 7 GB do 25 MB darmowa poczta działa na silniku Gmail
Poczta Interia.pl bez limitu do 50 MB darmowa, odpłatna wersja poczty bez reklam wiadomości audio i wideo, ograniczenie transferu do 1 GB, powiadamianie SMS (odpłatne)
Poczta O2.pl 10 GB do 100 MB darmowa możliwość wyłączenia reklam (płatność SMS), podgląd załączników, możliwość założenia tymczasowego adresu e-mail
Poczta Gadu-Gadu 4 GB do 100 MB darmowa integracja z komunikatorem, możliwość powiększenia pojemności
live.com - Hotmail Im większa liczba wiadomości, tym większa pojemność skrzynki do 10 MB (możliwość wysyłania przez Sky Drive do 50 MB) darmowa odbieranie poczty z innych kont, wersja mobile, jeden identyfikator do Messengera czy Xbox Live oraz innych usług Microsoft, dostęp do dysku SkyDrive
Yahoo! Mail bez limitu do 25 MB darmowa wersja mobilna, brak reklam
Poczta Viva TV ok. 7 GB do 25 MB darmowa poczta działa na silniku Gmail
Poczta Pino.pl 1 GB do 20 MB darmowa login do innych serwisów Pino.pl, brak aliasów
bEifufgD

Opłaty za wersję bez reklam pobierają duże portale: Onet, Interia, Wirtualna Polska. Gmail również wymaga pewnych opłat, ale tylko za powiększenie pojemności skrzynki. Poczta Google nie emituje reklam. Pozostałe serwisy są darmowe, z tym, że nakładają na swoich użytkowników ograniczenia. Nie duże, ale można zauważyć różnicę w limitach wysyłanych załączników. Gazeta.pl, działająca na silniku Gmail, posiada limit wagi załącznika do 25 MB. Podobnie skrzynka Vivy.

Interia i Onet oferują wprawdzie nielimitowaną pojemność skrzynki, ale załącznik nie może przekroczyć 50 MB. Wśród skrzynek z płatnymi opcjami wyróżnia się Wirtualna Polska - nielimitowana pojemność skrzynki i załącznik do 100 MB. Z kolei poczta O2.pl oferuje likwidację reklam za pomocą płatności SMS. Poza tym użytkownik ma do dyspozycji 10 GB pojemności skrzynki i załącznik do 100 MB.

Pozostałe serwisy są darmowe. Poczta Gadu Gadu oferuje użytkownikom 4 GB miejsca oraz załącznik do 100 MB, nie posiadając przy tym płatnej wersji skrzynki. Nie gwarantuje jednak braku reklam, co dla wielu użytkowników pozostaje istotną kwestią. Najmniejszą pojemność oferuje poczta Pino - zaledwie 1 GB.

Na początku sierpnia zmiany przeszła poczta Hotmail. Dotychczas maksymalna waga załącznika wynosiła raptem 10 MB, teraz jednak użytkownicy mogą korzystać z wirtualnego dysku twardego i przesyłać pliki za jego pomocą. To pozwala ominąć limity wagowe wiadomości.
Każda poczta posiada również filtry antyspamowe. To jednak nie gwarantuje nam pełnego braku reklam. Niektóre serwisy, w ramach wyświetlania reklam, wymagają również od użytkownika zgody na wysyłanie wiadomości reklamowych, które do folderu Spam nie trafiają.

bEifufgJ

A jakie są wyjątkowe funkcje kont? Kilka serwisów posiada unikatowe opcje. W przypadku Gmaila jest to wbudowany komunikator Google Talk, działający w poczcie na zasadzie czatu. Istnieje jednak możliwość zainstalowania desktopowej aplikacji i korzystanie z niej również w momencie, gdy nie mamy otwartego okienka Gmaila. Onet z kolei oferuje - odpłatnie - możliwość podpięcia własnej domeny.

Ciekawą dodatkową funkcją poczty O2 jest możliwość założenia tymczasowego adresu e-mail. W sieci działa kilka serwisów, które oferują na przykład dziesięciominutową skrzynkę e-mail, jednak poza O2 żaden serwis nie ma takiej możliwości. W przypadku Google, Hotmaila, Yahoo czy Pino, login do poczty jest również loginem do innych usług serwisów.

bEifufhe
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)