Notowania

internet
26.02.2009 16:10

Przyszłość video to pełnometrażowe produkcje

Po latach oglądania głupawych filmików i nagrań z komórek internauci chcą w sieci zobaczyć profesjonalne produkcje filmowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

AccuStream iMedia Research przedstawiło swój raport, z którego dowiadujemy się, że oglądalność wysokiej jakości, długich form video przez internet wzrosła w ostatnim roku o 25% i wyniosła 41,6 miliarda wyświetleń.

Ponad jedną trzecią wszystkich profesjonalnie stworzonych filmów w ubiegłym roku stanowiły te przeznaczone dla dzieci w formie rozrywki (w 2001 roku było to jedynie 10%).

W lipcu 2008 The Diffusion Group pokusiło się o prognozę udziału poszczególnych form video w przeciągu 5 lat w zyskach z reklamy. Długie filmy, które jeszcze w 2008 roku inkasowały nieco ponad 40% wszystkich przychodów z reklam w materiałach video w sieci, w 2013 mają osiągnąć prawie 70% udziału. Stanie się to głównie kosztem krótkich klipów, na które marketerzy przeznaczą ponad połowę mniej pieniędzy niż na długie formy.

Źródło: eMarketer

Tagi: internet, 2008, sieci, dzieci, video, internauci, oglądalność, przychodów, the, przyszłość, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz