Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przyszłość Xbox'a - Project Natal, Facebook i Twitter

0
Podziel się

Na odbywających się w Los Angeles targach Electronic Entertainment Expo, Microsoft zaprezentował plany rozwoju platformy Xbox.

bEifuvfp

Na odbywających się w Los Angeles targach Electronic Entertainment Expo, Microsoft zaprezentował plany rozwoju platformy Xbox.

Wczoraj przedstawiciele Microsoftu przedstawili światu nową technologię, z której korzystać będzie w przyszłości konsola Xbox. Tajemniczo brzmiący "Project Natal" to zupełnie nowy wymiar interakcji i komunikacji z konsolą.

Zgodnie z jego założeniami, Xbox wykorzystywać będzie kamerę rejestrującą ruchy gracza. Oznacza to całkowity brak potrzeby stosowania urządzeń sterujących i rozmaitych kontrolerów. Xbox będzie reagować nie tylko na ruchy dłoni ale całego ciała. Próbkę możliwości nowej technologii możemy zobaczyć na poniższym video:

bEifuvfr

Także wczoraj Microsoft zapowiedział wprowadzenie na Xbox 360 kilku dobrze znanych serwisów społecznościowych. Za pomocą usługi Xbox Live użytkownicy będą mogli korzystać z Facebooka, Twittera oraz Last.fm. Pozwoli to w szybki sposób komunikować się ze znajomymi bez konieczności korzystania z komputera, wykonywać screen-shoty w trakcie gry i dzielic się nimi ze pozostałymi członkami społeczności, czy też zapraszać znajomych do wspólnej rywalizacji.

Źródło: Reuters

bEifuvfS
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)