Notowania

reklama
02.03.2009 16:10

Reklama.wp.pl - nowy serwis reklamowy

Nowa odsłona serwisu reklama.wp.pl to nie tylko źródło informacji na temat oferty reklamowej Wirtualnej Polski, ale też narzędzie planowania kampanii reklamowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowa odsłona serwisu reklama.wp.pl to nie tylko źródło informacji na temat oferty reklamowej Wirtualnej Polski, ale też narzędzie planowania kampanii reklamowych.

Jacek Tryzno, zastępca dyrektora pionu marketingu i sprzedaży ds. sprzedaży reklamy

Zależało nam na tym, by reklamodawcy otrzymali proste w obsłudze narzędzia, które pomogą im zaplanować skuteczne kampanie promocyjne w Wirtualnej Polsce, z wykorzystaniem nowoczesnych form reklamowych, jakie udostępniamy i serwisów WWW, które mamy w swoim portfolio - mówi Jacek Tryzno, zastępca dyrektora pionu marketingu i sprzedaży ds. sprzedaży reklamy - Na stronach reklama.wp.pl mogą m.in. sprawdzić, które z naszych serwisów najlepiej odpowiadają ich grupie docelowej oraz czy wybrana przez nich forma reklamowa możliwa jest do emisji na interesującej ich witrynie. Podstawą wszystkich analiz statystycznych prezentowanych pod adresem reklama.wp.pl jest aktualne badanie Megapanel PBI/Gemius.

Strona główna serwisu - Reklama.wp.pl

Strona główna serwisu - Reklama.wp.pl

Kilkadziesiąt udostępnianych przez WP form reklamowych pogrupowano w przejrzyste kategorie tematyczne, m.in. "Produkty budujące zasięg", "Produkty multimedialne", "Produkty banerowe", "Reklama tekstowa". O wybranej formie reklamowej można nie tylko przeczytać, ale można ją również obejrzeć (opcje: "Zobacz przykład reklamy"). Przy każdym produkcie prezentowana jest specyfikacja techniczna, cena w tzw. standardzie, dodatkowe opcje emisji i związane z tym koszty, lista serwisów WP, na których reklama może zostać wyświetlona.

Klienci Biura Reklamy korzystający z zakładki "Oferta reklamowa" otrzymują m.in. kompletną listę produktów reklamowych WP oraz informacje o usługach portalu pozwalających zwiększyć efektywność reklamy - np. targetowaniu demograficznym, geotargetowaniu, streamingu, cappingu, emisji reklamy wyłącznie na wybranej części serwisu, ukierunkowaniu reklamy tylko dla użytkowników wybranej przeglądarki internetowej, itp. Dział pomaga też reklamodawcom lepiej poznać grupy docelowe i statystyki wybranych witryn tematycznych (dane na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius). Znalazł się tu także "Cennik"; wystarczy z rozwijanego menu wybrać interesującą formę reklamową, a system automatycznie wskaże, na jakich portalowych serwisach może być ona emitowana.

Serwis prezentuje też obszerny słownik pojęć związanych z sieciową reklamą, case studies (aktualnie: zasięgowa kampania towarzysząca uruchomieniu serwisu mapowego WP; docelu.pl), odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, graficzne przykłady kampanii realizowanych przez portal - w oparciu o branże oraz wykorzystane nośniki, bieżące wiadomości dotyczące rynku i promocji Biura Reklamy.

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi: reklama, badania, serwis, nowy, nowa, reklamy, strona, sprzedaży, informacje, badanie, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz