Notowania

wyniki
30.03.2009 01:00

Reklamy w serwisach społecznościowych mało interesujące

Jedynie 13% użytkowników deklaruje, że zwraca uwagę na reklamy w serwisach społecznościowych - wynika z raportu przygotowanego przez eBay Advertising.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jedynie 13% użytkowników deklaruje, że zwraca uwagę na reklamy w serwisach społecznościowych, wynika z raportu przygotowanego przez eBay Advertising.

To dosyć niepokojąca informacja, zważywszy że jeszcze niedawno sporo mówiło się na temat rosnących wydatków na reklamę w serwisach społecznościowych. Powodem takiego stanu rzeczy może być nieumiejętne wykorzystanie tych środków przez marketerów, którzy wciąż - co sami przyznają - nie mają dostatecznej wiedzy na ten temat oraz zachowawcze myślenie reklamodawców nadal obawiających się odważnych kampanii w social media.

Badanie, w którym wzięło udział ponad 1500 internautów z Europy wykazało również, że tylko 18% użytkowników przywiązuje uwagę do reklam w portalach. W dużo lepszej sytuacji są za to serwisy e-commerce. Okazuje się, że aż 60% internautów zwraca uwagę na reklamy w trakcie poszukiwania konkretnego produktu, który chcą kupić.

Osoby te zapytane o rodzaj reklam, które mają największy wpływ na ich decyzje zakupowe odpowiedziały, że są to wyniki wyszukiwania. Osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy sięgnęły do portfela po obejrzeniu w sieci reklamy video stanowią jedynie 7% badanych. Najmniej przyjazne użytkownikom - co nie powinno dziwić - okazały się pop-upy, które pomogły 6% osób podjąć decyzję o zakupie danego produktu bądź usługi.

"Reklamodawcy mają dwa wyjścia" - twierdzi Phillip Rinn z eBay UK. "Jednym jest umieszczanie reklam w najpopularniejszych portalach i serwisach społecznościowych, gdzie jej zasięg jest co prawda spory, jednak konwersja bardzo mizerna. Drugim wyjściem jest targetowanie reklam do wybranych grup odbiorców, co może wiązać się z dotarciem do większej liczby konsumentów poszukujących danego towaru lub usługi i skorych do reakcji", dodał Rinn.

Źródło: Brand Republic

Tagi: wyniki, media, sieci, reklamy, wpływ, usługi, video, serwisy, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz