Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowe wyniki finansowe eSKY.pl

0
Podziel się:

eSKY.pl - lider na rynku agencyjnej sprzedaży biletów lotniczych online przedstawił rekordowe wyniki finansowe za 2008 rok. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 72 mln zł, a zysk netto - 1,6 mln zł.

Pierwsze dwa miesiące tego roku wskazują, że choć sytuacja ekonomiczna uległa zmianie, to nie można mówić o zapaści. eSKY.pl zamierza dalej zwiększać przychody, zyski i udział w rynku polskim i za granicą. Przychody w 2009 roku powinny być wyższe od zeszłorocznych o niecałe 60% (115 mln zł). Zyski wzrosną prawie dwukrotnie (do 3 mln zł).

_ "W stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego przychody wzrosły o ok. 78%, a zysk netto o ok. 5%. Poprawiliśmy więc wyniki z 2007 roku, mimo spowolnienia na rynku podróży lotniczych, które boleśnie dotknęło wiele spółek z naszej branży. Co więcej, w 2008 roku duże środki zainwestowaliśmy w rozwój serwisu. W tym kontekście, zeszłoroczne przychody i zyski, choć nieznacznie niższe od zakładanych, są bardzo zadowalające." _ - mówi Piotr Stępniewski, prezes eSKY.pl.

Prognozy Spółki na rok 2008, zakładające 78 mln zł przychodów i 1,9 mln zł zysku, uwzględniały przewidywany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego wzrost liczby pasażerów linii lotniczych o 15%. W rzeczywistości, dynamika wzrostu była mniejsza o prawie połowę - linie lotnicze przyciągnęły zaledwie o 8% pasażerów więcej niż rok wcześniej.

Ponadto, w 2008 roku eSKY.pl wdrożył autorski system informatyczny, który znacząco usprawnia współpracę z serwisami partnerskimi oraz ułatwia wzbogacanie serwisu o kolejne funkcje i produkty. Wydatki firmy na opracowanie i wdrożenie nowego systemu przekroczyły 1,5 mln zł. Pomimo znaczącego spadku dynamiki wzrostu na rynku podróży lotniczych oraz tak dużych inwestycji, eSKY.pl zdołał zrealizować zdecydowaną większość planowanych przychodów i zysków (92% planowanych przychodów i 84% prognozowanego zysku netto).

_ "Poprawę wyników finansowych, mimo mniej korzystnej sytuacji ekonomicznej, zawdzięczamy realizacji naszej strategii polegającej na wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań IT oraz nawiązywaniu współpracy z partnerami takimi jak Nasza-Klasa.pl. Do utrzymania tendencji wzrostowej przyczyniła się również rosnąca popularność Internetu jako kanału dystrybucji biletów lotniczych." _ - wyjaśnia Piotr Stępniewski.

W 2008 roku eSKY.pl rozpoczął proces konsolidacji rynku polskiego oraz ekspansji zagranicznej. W październiku 2008 roku ruszył w Bułgarii portal eSKY.bg, w bieżącym roku zostanie uruchomiony podobny serwis w Rumunii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)