Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
07.02.2011 06:36

Rok Facebooka w Polsce. Własna waluta, Deals i Places

O ile miniony rok przyniósł zmiany na profilach i w wyglądzie Facebooka, a także gigantyczny sukces Farmville, o tyle 2011 będzie rokiem social games, usługi Places i własnej waluty serwisu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Facebook Now - Rok Facebooka w Polsce)

O ile miniony rok przyniósł zmiany na profilach i w wyglądzie Facebooka, a także gigantyczny sukces Farmville, o tyle 2011 będzie rokiem social games, usługi Places i własnej waluty serwisu.

Obecne z Facebooka w Polsce korzysta około 5,2 miliona osób – są to dane Facebooka dotyczące aktywnych użytkowników (stąd różnica w porównaniu do danych Megapanelu). Podczas konferencji „Rok Facebooka w Polsce”, zorganizowanej przez Facebook NOW (część ARBOmedia), Mark Cowan, head of emerging markets, podsumował krótko 2010 rok w serwisie. Wspomniał, że Facebook ze zwykłej witryny przemienił się w platformę, która oferuje użytkownikom szereg usług: od zwykłych kontaktów ze znajomymi, aż po Deals, czyli zakupy grupowe.

- Wierzę, że przyszłością Facebooka będzie również social gaming. Wystarczy spojrzeć, jak rozwijają się gry od Zyngi, na przykład Farmville. W 2010 roku wartość gier społecznościowych na Facebooku to około 10 miliardów dolarów – podsumował Cowan.

Poza podsumowaniem Mark przypomniał również, czego przede wszystkim możemy spodziewać się w 2011 roku. Użytkowników Facebooka oraz marketerów czeka wprowadzenie reklamy na profilach. System ten ma zwiększyć skuteczność reklami zmienić „szeptane” komunikaty w bardziej masowe. Zdaniem Cowana engagement ads to przyszłość social media.

Ponadto w drugim kwartale 2011 roku w Polsce ruszy usługa Places i Deals.

- Usługa Places-Deals udowodni, że Facebook to platforma, a nie tylko serwis. Przykładowo użytkownik meldujący się w Starbucks, będzie mógł otrzymać rabaty na kawę. Podobnie w sieci sklepów Gap – dodaje Mark Cowan. Póki co jednak nie znamy szczegółów, jak usługa ta będzie wyglądać w Polsce. Wiadomo jednak, że trwają już rozmowy w sprawie „deali”.

Ponadto możemy spodziewać się wprowadzenia wirtualnej waluty Facebook Credits. Póki co – tylko w USA, jednak usługa będzie rozszerzana o kolejne kraje. Cowan zapowiada, że i tutaj użytkownicy będą mogli liczyć na zniżki. Przykładowo – robiąc zakupy w Amazonie, płacą wirtualną walutą Fcebooka, możliwe będzie otrzymanie zniżki. Ponadto w Stanach pojawi się Facebook Credits Gift Card.

Tagi: usa, rok, polsce, system, zmiany, waluty, serwis, sieci, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz