Notowania

Przejdź na

Rok więzienia za włamanie na serwery Multimedia Polska

Wykonanie kary zostało zawieszone na trzy lata. Haker z Tomaszowa Mazowieckiego musi też zapłacić prawie 6 tysięcy złotych kary i opłat sądowych. Wyrok nie jest prawomocny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wykonanie kary zostało zawieszone na trzy lata. Haker z Tomaszowa Mazowieckiego musi też zapłacić prawie 6 tysięcy złotych kary i opłat sądowych. Wyrok nie jest prawomocny.

Włamywacz w 2007 roku złamał zabezpieczenia systemu operatora telewizji kablowej i wykradł loginy, hasła i testową bazę danych. Założył też stronę internetową, na której podał informacje o tym, w jaki sposób dostał się do systemu, a także relacjonował postępowanie, jakie przeciwko niemu wytoczył operator.

Kilka dni temu sąd skazał włamywacza na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Musi on też zapłacić prawie 6 tysięcy złotych kary i opłat.

Wierzymy, żę konsekwencja w ściganiu przestępców internetowych, którą prezentowaliśmy od początku sprawy oraz wyrok wydany przez sąd w Tomaszowie Mazowieckim, odstraszą hakerów od łamania zabezpieczeń naszego systemu. Zapewniamy, że każde tego typu praktyki będą przez nas bezwzględnie zwalczane, a informacje o nich przekazywane organom ścigania – komentuje **Krystyna Kanownik**, rzecznik prasowy Multimedia Polska.

Operator nie ujawnia, dane ilu osób udało się wykraść, nie ujawnia też, której usługi dotyczyły loginy i hasła, które wpadły w niepowołane ręce. Multimedia zapewniają jednak, że włamanie było też nauczką dla firmy.

Po tym zdarzeniu zostały wdrożone nowe zabezpieczenia systemowe, co pewien czas przeprowadzane są też kontrolowane włamania, które pozwalają teraz na bieżąco wykrywać i usuwać luki - przekonuje w rozmowie z Interaktywnie.com **Adam Gruberski** z biura prasowego operatora.

Jak zapewniają Multimedia, wszystkie dane, jakie wykradł włamywacz, zostały zarekwirowane przez policję. Adam Gruberski uspokaja, że haker nie zdążył ich wykorzystać, ani udostępnić innym osobom.

Tagi: polski, system, policja, strona, sąd, telewizja, rok, dane, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz