Notowania

Przejdź na
wyniki
23.04.2009 01:00

Rośnie ruch w internetowych serwisach gazet

Średnia liczba internautów, odwiedzających strony internetowe gazet w I kwartale tego roku wyniosła ponad 73 miliony unikalnych użytkowników.

Podziel się
Dodaj komentarz

Średnia liczba internautów, odwiedzających strony internetowe gazet w I kwartale tego roku wyniosła ponad 73 miliony unikalnych użytkowników.

To o 10,5 procent więcej w porównaniu z poprzednim rokiem - wynika z danych, przedstawionych przez Nielsen Online. W trakcie pierwszych trzech miesięcy tego roku internauci najczęściej odwiedzali tą kategorię witryn w styczniu - głównie ze względu na zaprzysiężenie Baracka Obamy.

"Sukces w mediach cyfrowych stał się kluczową częścią transformacji, jakiej ulega dzisiejsza prasa" - komentuje John Sturm, szef Newspaper Association of America. "Rekordowe wyniki oglądalności dowodzą tylko, że Amerykanie w dalszym ciągu polegają na wiarygodnych tytułach, dostarczających najwyższej jakości treści".

Średni czas spędzany przez amerykańskich internautów na stronach gazet wyniósł prawie 44 minuty, najwięcej w styczniu - 46 minut.

Wzrost oglądalności może jednak nie przełożyć się na wpływy z reklam. Gazety, które nadal bronią się przed wprowadzeniem płatnej subskrypcji i opierają swój model biznesowy na reklamach stają przed ciężkim zadaniem. Z najnowszych danych Newspaper Association of America wynika bowiem, że wydatki na reklamę w serwisach internetowych gazet spadły w ostatnim kwartale 2008 roku o ponad 8 procent w porównaniu z 2007 rokiem.

Źródło: Nielsen Online

Tagi: wyniki, wzrost, prasa, jakości, internauci, ruch, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz