Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
21.12.2009 11:39

Rozdano "Złote blachy" - nagrody dla policji za walkę z piractwem w sieci

Koalicja Antypiracka nagrodziła policjantów. Funkcjonariusze zostali docenieni m.in. za zamknięcie serwisu OdSiebie.com, zlikwidowanie największej wytwórni płyt w UE i walkę z osobami naruszającymi prawa autorskie w Internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koalicja Antypiracka nagrodziła policjantów. Funkcjonariusze zostali docenieni m.in. za zamknięcie serwisu OdSiebie.com, zlikwidowanie największej wytwórni płyt w UE i walkę z osobami naruszającymi prawa autorskie w Internecie.

18 grudnia 2009 roku po raz 12. rozdano "Złote blachy". Nagrody przyznawane są przez Koalicję Antypiracką jako wyraz uznania dla walki z piractwem muzycznym, filmowym i komputerowym. W tym roku za najlepszych uznano funkcjonariuszy z komend wojewódzkich z Gdańska, Wrocławia i komendy stołecznej.

Pierwsza ze "Złotych blach" powędrowała do funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Gdańsku. Policjanci zostali docenieni za przeprowadzenie akcji w akademikach na dwóch gdańskich uczelniach wyższych, w wyniku których zabezpieczono około 20 komputerów. Nagroda przyznana została również za działania podjęte w celu ochrony praw autorskich w Internecie. Gdańskie służby zatrzymały m.in. internautę, który rozprowadzał pliki za pośrednictwem sieci eDonkey oraz 31-letniego twórcę wielu serwisów internetowych, za pomocą których rozpowszechniał ponad 3000 filmów o wartości około 240 tys. zł.

Koalicja Antypiracka swoje wyróżnienie przyznała również policjantom z wydziału dw. z PG we Wrocławiu. W tym wypadku była ta nagroda za całokształt walki z piractwem, przede wszystkim zaś za akcję, w wyniku której zatrzymani zostali administratorzy portalu hostingowego OdSiebie.com. Serwis został zablokowany. O sprawie pisaliśmy w listopadzie.

Trzecią z nagród wręczono funkcjonariuszom z Komendy Stołecznej Policji. O takim werdykcie zadecydowało zlikwidowanie w lutym 2009 roku największej w Unii Europejskiej wytwórni nielegalnych płyt. Straty, jakie powstały w wyniku działalności grupy to co najmniej 10 mln złotych. W takcie działań zabezpieczono około 54 tys. nośników cd i dvd z muzyką i filmami o wartości około 5 mln złotych.

Źródło: Policja

Tagi: internet, serwis, akcja, unia, policja, muzyka, prawo, pomoc, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz