Notowania

Przejdź na

Rzeczpospolita wprowadza opłaty dla internautów

Na początek za możliwość czytania publicystyki. Dostęp do tekstów do weekendowego dodatku Plus Minus trzeba zapłacić co najmniej 3 złote 66 groszy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na początek za możliwość czytania publicystyki. Dostęp do tekstów do weekendowego dodatku Plus Minus trzeba zapłacić co najmniej 3 złote 66 groszy.

Informacje o planach wydawcy Rzeczpospolitej pojawiły się pod koniec marca. W sobotę plany stały się faktem. Artykuły z Plus Minus od 24 kwietnia nie są już dostępne w całości. Przeczytać można tylko kilka zdań wstępu. Aby dokończyć lekturę, trzeba zapłacić.

W coraz większym stopniu gazeta nasza dociera do Państwa w formie elektronicznej. Uznajemy zatem, że sprawiedliwe będzie zrównanie sytuacji czytelników płacących za nią w kiosku i czytelników preferujących lekturę na ekranie komputera lub telefonu - tłumaczy wprowadzenie opłat Rzeczpospolita.

Wydawca przekonuje, że opłata za dostęp do wersji cyfrowej i tak jest niższa, niż za wydanie papierowe. Oto jak wygląda obowiązujący od soboty cennik za dostęp do publicystycznego dodatku Rz:

1 tydzień 3 złote brutto
1 miesiąc 9 złotych brutto
3 miesiące 19 złotych brutto
6 miesięcy 29 złotych brutto
12 miesięcy 49 złotych brutto

Za tygodniowy dostęp można zapłacić SMS-em. Za pozostałe - przelewem, e-transferem lub kartą kredytową.

Rzeczpospolita jest pierwszym polskim dziennikiem, który zdecydował się na wprowadzenie opłat do aktualnych treści. Wyprzedziła nawet medialne imperium Ruperta Murdocha, który ogłosił wprowadzenie opłat od czerwca. Zgodnie z zapowiedziami polskich wydawców, jeszcze w tym roku w ślady Rzeczpospolitej mają pójść Dziennik Gazeta Prawna i Puls Biznesu.

Tagi: polski, telefon, biznes, rok, komputer, dostęp, plus, plan, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz