Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dom
21.07.2011 14:03

Seedcamp, Dragon's Den, Milion na reklamę? Dla nich to nie koniec

Twórcy serwisu R1NG mają głowę do teleturniejów. Witryna oferuje startowanie w internetowych wersjach popularnych programów. A jej założyciele regularnie startują w konkursach o pieniądze na biznes.

Podziel się
Dodaj komentarz

Serwis oferuje internautom zmierzenie się ze znanymi z telewizji teleturniejami bez wychodzenia z domów - jak na przykład odpowiednik Familiady czy Milionerów. Twórcy serwisu też lubią rywalizację, więc startują w branżowych konkursach - pisze serwis Manager.money.pl .

W serwisie R1NG liczą się zwykle tylko wiedza i szybkość reakcji. Co ciekawe, gra toczy się o prawdziwe pieniądze. Na pulę dla zwycięzcy składają się bowiem inni gracze.

Piotr Wiktorowski i Jacek Nowak, założyciele serwisu R1NG, oferują swoim graczom kilka teleturniejów. W zależności od formuły programu wygrywa albo ten, kto udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie, albo ten, kto pierwszy poda prawidłowe odpowiedzi na zadane pytania. Obecnie R1NG ma około 100 tysięcy użytkowników.

- Wielu widzów teleturniejów zna odpowiedzi na zadawane na antenie pytania, ale nie decyduje się na zgłoszenie do konkursu. Znaleźliśmy niszę do zagospodarowania na naszym rynku i postanowiliśmy w nią wejść – mówi Piotr Wiktorowski w wywiadzie dla Managera.

Twórcy serwisu również mają żyłkę do hazardu. Startują w konkursach, bo te pomagają ich projektom zaistnieć w mediach oraz przyciągają potencjalnych inwestorów. Ostatnio w programie Jak zostać milionerem? zdobyli 350 tysięcy złotych. Ich kolejny cel to zwiększenie liczby użytkowników do pół miliona i ekspansja na dalsze rynki.

- W 2010 roku wygraliśmy 7 minut na TMT Ventures. Byliśmy też finalistami Mini Seedcamp Barcelona i programu Startup Fest grupy Agora, dzięki któremu rozpoczęliśmy współpracę ze spółką. Realne pieniądze uzyskaliśmy tak naprawdę jedynie przez Dragon's Den. Ostatecznie wybraliśmy jednak innego inwestora od tych, którzy zadeklarowali się w programie - dodaje Wiktorowski.

Tagi: dom, pieniądze, serwis, reklama, koniec, nowak, gra, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz