Notowania

Przejdź na
kryzys
22.06.2009 15:10

SEO najefektywniejsze

W badaniu przeprowadzonym przez Forbes wśród amerykańskich marketerów, SEO zostało wskazane jako najefektywniejsza taktyka przez co drugiego respondenta.

Podziel się
Dodaj komentarz

W badaniu przeprowadzonym przez Forbes wśród amerykańskich marketerów, SEO zostało wskazane jako najefektywniejsza taktyka przez co drugiego respondenta.

SEO okazało się najlepszą inwestycją niezależnie od budżetów, jakimi dysponowali ankietowani. Kolejną najefektywniejszą taktyką w czasie kryzysu okazał się e-mail marketing, którego jednak bardziej doceniają marketerzy dysponujący budżetem nie przekraczającym miliona dolarów. Wśród godnych polecenia wymieniają oni również kampanie CPC oraz reklamy w wyszukiwarkach.

Najgorzej w raporcie Forbes'a wypadły reklamy video. Jako najbardziej efektywne narzędzie e-marketingu wskazało je zaledwie 6% spośród wszystkich ankietowanych, i co dziesiąty planujący kampanie za ponad milion dolarów. Krytyczne opinie uzyskały też reklamy rozliczane na podstawie ilości wyświetleń i marketing wirusowy.

Powyższe dane dotyczą preferowanych metod zwiększania konwersji, jednak jeśli chodzi o budowanie wizerunku marki, najefektywniejszym sposobem okazuje się być sponsoring strony internetowej. Wśród marekterów wydających większe sumy wysoko oceniane są wizerunkowe kampanie odsłonowe.

Z raportu Forbes wynika również, że tylko połowa budżetów przeznaczonych na następne pół roku będzie rozdysponowana w ten sam sposób. Największa część zostanie przeniesiona na marketing wirusowy, SEO i targetowanie behawioralne.

Źródło: eMarketer

Tagi: kryzys, opinia, reklama, raport, marketing, kampania, strona, inwestycja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz