Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sprzedaż
14.10.2009 09:12

Serial kryminalny od TakeFive

Na początku 2010 wystartuje nowy internetowy serial Zaginione.pl, którego twórcą będzie agencja reklamowa TakeFive.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na początku 2010 wystartuje nowy internetowy serial Zaginione.pl, którego twórcą będzie agencja reklamowa TakeFive.

Zaginione.pl opowiadać będzie o dwóch koleżankach, dwudziestolatkach z małego miasteczka, które zaginęły z niewyjaśnionych okolicznościach. Serial składać się będzie z 36 kilkuminutowych odcinków, w których ukazane zostaną ostatnie miesiące życia bohaterek. Rozmaite poszlaki mają doprowadzić widzów do samodzielnego rozwikłania zagadki. W ramach projektu przewidziano także uczestnictwo reklamodawców - od brandingu po obecność marek i firm już na poziomie scenariusza (produkt placement). Za sprzedaż powierzchni reklamowej w serialu odpowiada sieć V2Media.

Premiera serialu planowana jest na początek 2010 roku, jednak już tej jesieni ruszy strona Zaginione.pl. Internauci poznają dzięki niej bohaterki serialu oraz pierwsze teorie dotyczące ich losów. Będą też mogli wziąć udział w interaktywnej zabawie towarzyszącej serialowi - poza odcinkami oraz stroną Zaginione.pl wątki serialowe pojawiać się będą także w innych miejscach w sieci, a więc na portalach społecznościowych, platformach blogowych czy mikroblogach zintegrowanych z projektem, które mają wytworzyć wokół serialu społeczność pilnie śledzącą losy bohaterek filmu.

- Zaginione.pl to nie tylko zgrabna historia kryminalna opowiedziana w serii 5-minutowych epizodów. Opowieść prowadzona jest wielokanałowo i ma wciągnąć internautów na kilku płaszczyznach komunikacji. Mogą oni zatem prowadzić śledztwo na własną rękę, tropić wątki i poszlaki oraz dzielić się z innymi własnymi teoriami i opiniami - mówi Joanna Szymczyk z agencji TakeFive.

Pomysł na stworzenie serialu powstał dzięki współpracy Aleksandra Langa i Romana Przylipiaka - właścicieli agencji reklamowej TakeFive, Joanny Szymczyk - autorki kryminałów, copywriterki i krytyka filmowego oraz Marcina Olszewskiego managing directora sieci V2Media. Opieki nad scenariuszem serialu podjął się Krzysztof Lang, twórca takich seriali jak Fala zbrodni czy Prawo miasta, a reżyserował go będzie Roman Przylipiak dyrektor kreatywny agencji TakeFive.

Źródło: ARBOinteractive

Tagi: sprzedaż, opinia, prawo, sieci, strona, portal, projekt, film, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz