Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Serwis o konfliktach zbrojnych od WP

0
Podziel się:

W sieci ruszył nowy serwis Wirtualnej Polski traktujący w sposób pogłębiony problematykę światowych napięć.

Ruszył *nowy serwis* Wirtualnej Polski traktujący w sposób pogłębiony problematykę światowych napięć. Serwis skierowany jest do osób, które w sieci szukają informacji na temat ognisk zapalnych i światowego bezpieczeństwa. Powstał także z myślą o osobach i organizacjach zainteresowanych obroną praw człowieka.

**

**Strona główna serwisu - Konflikty.wp.pl

Jest to witryna, której temat konfliktów światowych potraktowany jest tak szeroko - od syntezy po analizę. Na stronie głównej serwisu znajdują się zakładki kontynentów. Każda z nich zawiera materiały wideo, galerie oraz artykuły poświęcone konfliktom na danym obszarze. W kategorii Terroryzm można znaleźć informacje o największych organizacjach terrorystycznych, jej szefach i działaniach podjętych przeciw nim. Na stronie głównej konflikty.wp.pl zamieszczono interaktywną mapę świata z ogniskami zapalnymi, których kolor odzwierciedla poziom zagrożenia.

Witryna zawiera wywiady z ekspertami (o sytuacji w Kosowie czy Birmie), analizy (np. o tym, czym jest dżihad dla wyznawców Allacha czy też o paradoksach stosunków izraelsko-irańskich). Na szczególną uwagę zasługuje także "poczet zbrodniarzy wojennych" - cykl artykułów o największych zbrodniarzach przeciwko ludzkości, od czasów II wojny światowej.

"Gorące wydarzenia komentują u nas analitycy polskich thinktanków, wykładowcy i niezależni specjaliści, tacy jak Stanisław Koziej, Janusz Danecki, Wiesław Lizak, czy Adam Balcer. Przedstawiamy też galerie i filmy z miejsc konfliktów." - mówi Paweł Orłowski z Wirtualnej Polski, wydawca serwisu.

Źródło: Wirtualna Polska

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)